Україна отримає від ЄС майже €2 мільярди допомоги: що відомо

Україна отримає від ЄС майже €2 мільярди допомоги: що відомо

Україна отримає трнаш у рамках «Українського плану» / фото УНІАН, Анастасія Сироткіна

Європейський Союз виділить Україні 1,9 мільярда євро фінансової підтримки за програмою Ukraine Facility. Кошти виділять уже наприкінці цього місяця.

«Сьогодні я також можу оголосити, що до кінця цього місяця ми надамо Україні додаткові 1,9 мільярда євро з нашого Українського механізму фінансування. Це пов’язано з комплексною стратегією реформ та інвестицій, яку схвалила Україна. Вона називається «Український план», — заявила глава Єврокомісії Урсула фон де Ляєн на Конференції з відновлення України в Берліні.

За її словами, «Український план» включає реформування сектору правосуддя та антикорупційну реформу. При цьому вона вказала, що «Український план» — основа для того, щоб зробити Україну привабливою для бізнесу та інвесторів і наближає країну до ЄС.

Відео дня

Крім того, фон дер Ляєн повідомила, що ще 1,5 мільярда євро доходів від заморожених російських активів будуть доступні для допомоги Україні в липні.

«Ми збираємо фінансову міць, щоб допомогти Україні протистояти і відновлюватися. Дохід у розмірі 1,5 млрд євро від іммобілізованих російських активів стане доступним у липні», — зазначила глава Єврокомісії.

Також вона підкреслила, що 90% від цієї суми витратять на зброю для України.

Допомога ЄС для України — головні новини

1 лютого представники країн-членів ЄС ухвалили одноголосне рішення про створення Українського Фонду обсягом у 50 мільярдів євро для макрофінансової бюджетної підтримки України протягом чотирирічного періоду — на 2024-2027 роки.

Зокрема, загальний бюджет розподілили на 33 мільярди в кредитах і 17 мільярдів у грантах. Ці кошти спрямовуватимуться на реалізацію конкретних пунктів «Українського плану» реформ і проєктів із відновлення інфраструктури.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *