Чи можна щось зробити з шумом від генераторів: юрист пояснила, чому це «необхідне зло»

Чи можна щось зробити з шумом від генераторів: юрист пояснила, чому це «необхідне зло»

В українських містах знову повсюди працюють генератори / фото ua.depositphotos.com

Через російські масовані обстріли, українська енергетика наразі переживає надскладний час. Аби залишатися зі світлом, український бізнес та громадяни почали масово використовувати генератори, які видають гучні звуки під час роботи. Чи можна законодавчо обмежити шум від генераторів, в коментарі УНІАН розповіла юристка Катерина Паньковська. 

За її словами, відповідно до Закону України «Про систему громадського здоров’я», органи державної влади, органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання та громадяни під час здійснення будь-яких видів діяльності задля запобігання утворенню шуму і зменшення його шкідливого впливу на здоров’я людини зобов’язані:

 • вживати заходів для недопущення перевищення рівнів шуму, а також шкідливого впливу інших фізичних факторів, зокрема під час руху автомобільного транспорту в населених пунктах;
 • вживати заходів для недопущення упродовж доби перевищення рівнів шуму, встановлених державними медико-санітарними нормативами, у таких приміщеннях і на таких територіях (захищених об’єктах).
 • Зокрема, за словами юристки, до таких об’єктів відносять: 

  Відео дня

 • Житлові будинки та прибудинкові території;
 • Готелі і гуртожитки;
 • Заклади охорони здоров’я, санаторно-курортні заклади; 
 • Заклади соціального захисту населення, надавачів соціальних послуг, заклади освіти, культури;
 • Парки, сквери та інші місця;
 • «Загалом встановлюється заборона на шум, голосні вигуки з 22 до 8 ранку. Шум на захищених об’єктах під час здійснення будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівні, встановлені державними медико-санітарними нормативами для відповідного часу доби. Рівень шуму встановлюється в децибелах», – пояснює Панковська.

  Так, відповідно до цих санітарних норм, рівень шуму може бути наступний: 

 • Вдень не повинен перевищувати 55 дБ, а вночі 45 дБ в квартирах і житлових будинках, пансіонатах, інтернатах і спальнях садів; 
 • для готелів і гуртожитків норми дещо вищі — до 50 і 60 дБ відповідно;
 • на прилеглих до житлових будинків територіях вдень — до 70 дБ, а вночі — до 60 дБ;
 • на майданчиках відпочинку на території мікрорайонів і груп житлових будинків, будинків відпочинку, пансіонатів, будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, майданчиках дитячих дошкільних установ, шкіл та ін. навчальних закладів — до 60 дБ;
 • в залах кафе і ресторанів рівень не повинен перевищувати 70 дБ, а в торгових залах або в аеропорту або на вокзалі в пасажирських залах — 75 дБ.
 • «Генератори в залежності від виду «шумлять» до 90 дБ, що дійсно в певних випадках перевищує встановлені норми. І дійсно, особа чиї права порушуються може звернутись до поліції для притягнення до адміністративної відповідальності. Проте, чи вирішить це проблему використання генераторів, чи зменшить шум від них навряд чи. Ми всі ходимо до магазину, торгового центру чи аптеки, і хочемо, щоб ці заклади працювали для задоволення наших потреб, до того ж слід вказати, що наприклад генератори необхідні для роботи медичного закладу  цілодобово, адже це забезпечує повноцінне лікування хворих», – підсумувала юристка.

  Ситуація в енергетиці

  Як розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко, відключення світла по Україні влітку можуть тривати по 10 годин. За його словами, Україна вже втратила 9,8 ГВт потужності після останнього обстрілу гідроелектростанцій.

  УНІАН повідомляв, що у Києві відключення світла масштабніші, ніж в решті регіонів. 

  Деякі експерти радять містянам за можливості пошукати житло у приватному секторі.

  www.unian.ua

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *