Курс долара лякає: експерти дали поради, що робити українцям з валютою

Курс долара лякає: експерти дали поради, що робити українцям з валютою

Попит населення на валюту зріс у травні більше, ніж на 4%, а продажі впали більше, ніж на 5% / колаж УНІАН, фото УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Курс долара в Україні виглядає лякаючим, і багато українців розгублені, адже  не зрозуміло. Експерти дали свої поради, купувати чи продавати валюту.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин у коментарі ТСН зазначив, що наявні депозити під 15-16% річних поки що не поступаються за прибутковістю долару.

«У травні банки вже знизили дохідність за короткостроковими депозитами в середньому до 12-12,5%, максимальна дохідність — 14%. Якщо надалі долар подешевшає до 40,7 грн, залишаємося з депозитами в гривні. Якщо ні, то через два місяці, можливо, готівковий долар буде вигіднішим за умови його інвестування у валютні сертифікати з доходом до 3,5% річних», — пояснив експерт.

Відео дня

При цьому фінансовий аналітик Андрій Шевчишин заявив, що в травні українці купували валюту.

«Попит населення на валюту зріс у травні більше, ніж на 4%, а продажі впали більше, ніж на 5%. За травень буде 5-місячний максимум, більше було тільки в грудні 2023 року, це понад мільярд доларів різниці між купівлею і продажем. Потенціал девальвації гривні залишається, тому купівля валюти в будь-якому разі не буде збитковою», — зазначив аналітик.

Протилежну думку висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. На його думку, недоцільно зараз купувати валюту, а краще витратити гроші на великі придбання — авто, побутова техніка та інше.

«Купуйте все потрібне, що надходить за імпортом, бо незабаром воно буде набагато дорожче, а придбання доларів почекає», — підсумував Охріменко.

Курс валют в Україні — чи буде цього тижня долар по 42 цього тижня

Гривня продовжить дешевшати цього тижня, але не так швидко, як до цього. Національний банк України призупинить девальвацію гривні щойно почнеться інфляційний бум. Експерти вважають, що курс долара не буде ні по 42 гривні, ні навіть 41,50.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *