«Це майже ніщо»: в уряді оцінили передачу Україні прибутків від заморожених активів РФ

«Це майже ніщо»: в уряді оцінили передачу Україні прибутків від заморожених активів РФ

Денис Малюська сподівається на більше від західних партнерів / фото facebook.com/minjust.official

ЄС погодився щорічно передавати Україні 3 мільярди євро прибутків від заморожених активів Росії на закупівлю зброї. Але це «майже ніщо» порівняно з потребами України, заявив в коментарі Politico міністр юстиції України Денис Малюська.

«Якщо ми говоримо про потреби України та потреби війни, військової та невійськової, 3 мільярди євро — це насправді майже ніщо — нам потрібні сотні мільярдів, щоб виграти війну», — сказав Малюська.

Разом з тим міністр вважає, що рішення про передачу Україні доходів від російських активів є «хорошим першим кроком».

Відео дня

«Український уряд дійсно хотів би отримати повну конфіскацію [російських активів] і дійсно вірить, що це законно, і це єдиний підхід, який буде вирішальним у питанні закінчення війни [з Росією]», – додав він.

Доля заморожених активів РФ

Як писав УНІАН, із початком повномасштабної війни країни Заходу заморозили у своїх юрисдикціях російські фінансові активи на загальну суму близько 300 мільярдів доларів. Переважна більшість активів – це цінні папери, номіновані в євро. 

Хоча на Заході регулярно лунають заклики про повну конфіскацію та передачу Україні заморожених російських активів, досі на таке рішення ніхто не зважився. 

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *