Курс долара перед Великоднем: чи чекати українцям сюрпризів від американської валюти

Курс долара перед Великоднем: чи чекати українцям сюрпризів від американської валюти

Курс долара перед Великоднем може змінитися / фото ua.depositphotos.com

Курс долара перед Великоднем може змінитися у зв’язку з підвищенням попиту перед святами. Протягом тижня вартість долара в готівковому сегменті може коливатися в діапазоні 39,60 — 40,30 гривні.

Фінансист Ганна Золотько в коментарі для 24 Каналу розповіла, що минулого тижня попит на валюту на ВРУ істотно скоротився, а також скоротився обсяг інтервенцій НБУ, що призвело до зміцнення гривні під час торгів на ВРУ — на піку вартість валюти знижувалася до 39,50 гривні.

«Готівковий ринок, щоправда, реагував на цей тренд дуже слабо: протягом майже всього тижня вартість долара перебувала у вузькому коридорі 39,75 — 39,90 долара. Хоча і в цьому сегменті ринку попит на валюту дещо знизився», — зазначила експерт.

Відео дня

Крім того, НБУ вирішив знизити облікову ставку до 13,5% — реакція на зниження темпів інфляції в березні та надання допомоги США, що зі свого боку надало підтримку долару.

На думку Золотько, цього тижня можна очікувати підвищення попиту на валюту з боку населення через період масової виплати українцям зарплат, пенсій та іншої соціальної допомоги.

«З одного боку, напередодні Великодня українці потребуватимуть більшої кількості вільної гривні, що стримуватиме вплив фактора перехідної дати, з іншого боку, девальваційні очікування населення після хвилі зростання курсу у квітні залишаються підвищеними», — пояснила вона.

Також вона вважає, що в середині тижня слід очікувати помірного зростання готівкового курсу, а протягом тижня курс долара коливатиметься в діапазоні 39,60 — 40,30 гривні.

Курс долара в Україні — скільки коштує валюта сьогодні

НБУ встановив на 29 квітня офіційний курс долара до гривні на рівні 39,60 грн/дол., таким чином, гривня зміцнилася на 7 копійок.

При цьому готівковий курс долара до гривні в банках України 29 квітня залишився незмінним — 39,90 грн за долар у середньому. Продати американську валюту в банках сьогодні можна в середньому за курсом 39,50 грн за долар.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *