Як виживають люди, яких викрадає та катує РФ у Запорізькій області?

Як виживають люди, яких викрадає та катує РФ у Запорізькій області?

Про це повідомляє «Радіо свобода», передає «Всі вісті».

Зараз у полоні перебувають 136 мешканців Мелітополя та Мелітопольського району, а доля 59 викрадених цивільних залишається невідомою. Крім того, 27 мелітопольців перебувають під судом або вже отримали вироки на довгі терміни.

Після окупації Мелітополя російські загарбники спочатку затримували головним чином представників місцевої влади та підприємців, вимагаючи великі суми викупу. Проте зараз вони ув’язнюють будь кого з на їх погляд підозрілих людей, бачачи в більшості мешканців Мелітополя «українських партизанів».

У Мелітополі відомо про п’ять місць, де утримують цивільних полонених. Багатьох з них російські окупанти вивозять до Чонгару або Маріуполя. У Росії вони звинувачують українців у «тероризмі» чи «екстремізмі».

За словами представниці служби «Викрадені мелітопольці», після викрадення людей тримають «в підвалах» у жахливих умовах – без світла, їжі, у сирих і холодних приміщеннях, де їх приковують до батарей або стільців із мішками на головах. Людей систематично побивають кожні 2-3 години, а після побиття деякі з них виходять з поламаними ребрами або після електричних шоків.

Незаконні затримання мають місце не лише в Мелітополі, а й у інших окупованих населених пунктах Запорізької області. Звинувачення накладаються навіть на підлітків та пенсіонерів, каже Єлизавета Сокуренко, керівник напрямку документування воєнних злочинів Центру прав людини ZMINA. Після затримання деяким інкримінують вигадані злочини, пов’язані із шпигунством, тероризмом чи екстремізмом, а також використовують статті про зберігання вибухових речовин та зброї.

Наразі немає механізму, який дозволяв би повертати цивільних з російського полону, розповідає Сокуренко. Однією з обговорюваних ініціатив є залучення третіх країн до процесу звільнення заручників.

Раніше ми повідомляли, чи заспокоїлася ситуація на ЗАЕС, та що кажуть у МАГАТЕ про можливі обстріли?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *