Обсяги українського експорту вже за два місяці можуть досягти довоєнних показників — Кубраков

Робота Українського морського коридору, розвиток Дунайського кластеру та збільшення залізничних вантажоперевезень дають підстави очікувати, що вже за два місяці Україна експортуватиме такий самий обсяг продукції, як і до війни.

Про це під час форуму «Україна. Рік 2024» повідомив віцепремʼєр-міністр — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, передає Укрінформ.

За словами віцепрем’єр-міністра, у 2023 році українським коридором Чорним морем, який був відкритий після завершення зернової ініціативи, було вивезено майже 27 млн тонн вантажів, 70% яких становить аграрна продукція.

Паралельно триває робота над розвитком Дунайського кластеру, який стає альтернативним шляхом для експорту. Загалом упродовж 2023 року Дунаєм пройшло 30 млн тонн вантажів.

Середньодобове навантаження вагонів Укрзалізниці станом на кінець 2023 року вже на 80-85% дорівнює показникам 2021 року.

«Якщо ми будемо так рухатися, то, за нашим прогнозом, нам потрібно пару місяців, щоб вийти на ті обсяги експорту, які були до війни», — зазначив Кубраков.

Як повідомлялося, у січні 2024 року Україна вийшла на довоєнні обсяги експорту морем, а за загальним обсягом експорту вже наближається до показників, які були до повномасштабного вторгнення.

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *