Україна перебуває на завершальній стадії створення ще трьох нових спільних підприємств з європейськими виробниками озброєнь; п'ять спільних підприємств уже створено.
Про це в інтерв'ю агентству Reuters заявила перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко, передає Укрінформ.
Свириденко заявила, що вже створено п'ять спільних підприємств із західними виробниками зброї, в тому числі з німецькими та литовськими компаніями.
«У нас є ще три угоди з європейськими компаніями на завершальній стадії щодо створення спільних підприємств», — сказала Свириденко, не надавши жодних подробиць про масштаби інвестицій.
Кілька виробників зброї відкрили свої представництва в Україні. Так, за словами міністерки, німецький виробник зброї Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft будує сервісний центр в Україні спільно з приватним українським виробником зброї.
За словами віцепрем'єрки, розвиток вітчизняного оборонного виробництва став поштовхом для економіки в цілому, яка, незважаючи на два роки економічного зростання, все ще є меншою, ніж до війни.
Вона додала, що у першій половині 2024 року на сектор виробництва озброєнь припадало 1,8% ВВП країни порівняно з лише 0,3% у 2021 році.
Видання нагадує, що деталі стосовно обсягів оборонної промисловості офіційно не розголошуються, але Президент Володимир Зеленський заявив у жовтні, що Україна може виробляти 4 млн безпілотників на рік і нарощує військове виробництво, включаючи ракети, «безпілотну ракету» і транспортні засоби.
Як повідомляв Укрінформ, німецький збройовий гігант Rheinmetall вже запустив свій перший оборонний завод в Україні, що спеціалізується на обслуговуванні бойових машин, і планує розпочати виробництво бойових машин піхоти Lynx до кінця року.
Британська компанія BAE Systems, оборонна та аерокосмічна компанія Babcock, франко-німецька KDNS і компанія MyDefence, що спеціалізується на технологіях боротьби з безпілотниками, об'єдналися з українськими виробниками і відкрили місцеві офіси.