Що відомо про страту українських військовополонених на Запорізькому напрямку

Що відомо про страту українських військовополонених на Запорізькому напрямку

Американський Інститут вивчення війни (ISW) провів аналіз чергового воєнного злочину російських окупантів: на Запорізькому напрямку військові РФ розстріляли українських військовополонених. Експерти зазначають, що російське військове командування сприяє вседозволеності щодо таких злочинів і не здатне ефективно дисциплінувати війська та підтримувати порядок.

Подробиці повідомляє «Всі вісті», посилаючись на звіт ISW.

Військовослужбовці російського мотострілецького полку, який раніше брав участь у страті українських військовополонених наприкінці травня 2024 року, знову стратили двох українських військовополонених у червні 2024 року в тому ж районі на заході Запорізької області.

«Джерела з України в соціальних мережах 10 липня поширили відеозаписи, на яких видно, як російські військовослужбовці розстрілюють двох українських військовополонених на Запорізькому напрямку. Було ідентифіковано виконавців як військовослужбовців російського 70-го мотострілецького полку (42-га мотострілецька дивізія 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу)», — зазначається у звіті.

Генеральний прокурор України Андрій Костін 10 липня повідомив, що на відео видно, як українські військовослужбовці складають зброю та підкоряються наказам росіян. Розслідування встановило, що цей інцидент стався поблизу Роботиного в червні 2024 року.

ISW наголошує, що страта військовополонених є порушенням Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, що є серйозним міжнародним злочином.

Нагадаємо, чому в Запорізькій області під час відключення світла погіршується мобільний зв’язок і якість інтернету?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *