Чому в Запорізькій області під час відключення світла погіршується мобільний зв’язок і якість інтернету

Чому в Запорізькій області під час відключення світла погіршується мобільний зв’язок і якість інтернету

Під час відключень світла навантаження на обладнання операторів мобільного зв’язку та інтернету значно зростає, що призводить до погіршення якості послуг.

Про це повідомили в ЗОВА, передає «Всі вісті».

Заступник голови Запорізької ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Володимир Чередніченко пояснив, що під час відключень електропостачання користувачі втрачають доступ до домашнього інтернету і змушені використовувати мобільні мережі для завантаження інформації. Це створює надмірне навантаження на стільниковий зв’язок, яке в кілька разів перевищує його пропускну спроможність.

Для забезпечення стабільного інтернет-з’єднання під час відключень електроенергії Чередніченко рекомендує перейти на використання технології пасивних оптичних мереж (PON). Ця технологія не залежить від електропостачання і дозволяє підтримувати інтернет-з’єднання навіть за відсутності електроенергії. Запорізькі провайдери надають послуги оптоволоконного інтернету, що дозволяє перепідключити старі мідні кабелі за технологією PON. Для роботи домашнього інтернету під час відключень електроенергії необхідно забезпечити роутер живленням від зовнішнього акумулятора або павербанка за допомогою кабеля живлення 9-12 V.

Чередніченко також зазначив, що оператори мобільного зв’язку готові підтримувати роботу мережі автономно протягом 72 годин без світла, використовуючи акумулятори та генератори. Це дозволить забезпечити стабільний зв’язок і доступ до інтернету навіть у випадку тривалих відключень електроенергії.

Нагадаємо, у Гуляйполі спалахнули пожежі через нові обстріли.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *