Новий транш МВФ: Фонд висунув до України низку вимог, — Bloomberg

Новий транш МВФ: Фонд висунув до України низку вимог, — Bloomberg

МВФ висунув до України низку вимог перед наданням нового траншу / фото REUTERS

Міжнародний валютний фонд (МВФ) додасть вимогу до України щодо внесення змін до Митного кодексу, щоб посилити боротьбу з корупцією. Про це повідомляє Bloomberg.

Зокрема, за даними видання, Києву потрібно буде привести свої митні операції у відповідність із законодавством Європейського Союзу, зміцнити доброчесність персоналу та запровадити прозорий процес найму персоналу.

«Це включає процес відбору керівництва з перевіркою доброчесності та суттєвою участю експертів з міжнародним досвідом, який має бути запущений до кінця жовтня», — уточнює ЗМІ.

Відео дня

Зазначається, що Україна має продемонструвати прогрес у боротьбі з корупцією, яка підірвала її економіку з моменту здобуття країною незалежності в 1991 році, щоб підтримувати надходження мільярдів доларів міжнародної фінансової допомоги, поки країна третій рік бореться з повномасштабним вторгненням Росії. При цьому ефективні зусилля по боротьбі з хабарництвом також необхідні для потенційного вступу України до ЄС і НАТО.

Крім того, меморандум МВФ додатково передбачає проведення першого в історії зовнішнього аудиту Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) незалежними аудиторами, обраними міжнародними партнерами, до кінця вересня.

«Зовнішній аудит НАБУ має бути завершено в найкоротші терміни, а його результати використані для підвищення підзвітності та ефективності роботи бюро», – заявили в МВФ.

Інші заходи, які повинен здійснити уряд України, включають:

 • Посилення кримінально-процесуального кодексу, створення нового вищого адміністративного суду.
 • Короткострокові заходи податкової політики, які мають бути зосереджені на збільшенні надходжень від акцизів та впорядкуванні податкових пільг.
 • Бюджет на 2025 рік вимагатиме впровадження заходів для мобілізації внутрішніх надходжень, щоб допомогти задовольнити все ще високі потреби у видатках, посилити податкове адміністрування, включно з митницею та дотриманням законодавства, а також просувати реформи щодо середньострокового бюджетування та управління державними інвестиціями.
 • Обережна лібералізація валютного контролю має продовжуватись, щоб дозволити обмінному курсу України коригуватися та реагувати на внутрішні та зовнішні потрясіння, що сприяє підтримці зовнішньої стабільності.
 • МВФ бачить можливості для подальшого пом’якшення монетарної політики, враховуючи «все ще високі реальні процентні ставки».
 • Кредитор підвищив вимоги до центрального банку України щодо збереження чистих резервів до 28,8 млрд доларів з 27,9 млрд доларів на кінець вересня. Це означає, що центральний банк може мати менше простору для маневру щодо інтервенцій для підтримки гривні.
 • Новий транш МВФ для України

  Напередодні УНІАН повідомляв, що Правління директорів Міжнародного валютного фонду схвалило новий транш для України обсягом близько 2,2 млрд доларів.

  З урахуванням останнього пакета загальний обсяг виділених Україні кредитних коштів МВФ сягне $7,6 млрд. При цьому Київ зможе отримати кошти негайно. Їх буде спрямовано на підтримку бюджету.

  Вас також можуть зацікавити новини:

 • Українців лякають дефолтом: експерт розповів, що буде з курсом долара
 • Чи може Україна домовитися з кредиторами й уникнути дефолту: Bloomberg з’ясувало нюанси
 • «Без перегляду податків не обійтися»: Гетманцев розповів, що чекає на українців
 • www.unian.ua

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *