Важливі зміни в ПДР з 1 травня в Україні: незнання призведе до штрафу

Важливі зміни в ПДР з 1 травня в Україні: незнання призведе до штрафу

У ПДР з’явилося нове правило / фото ua.depositphotos.com

Останній місяць весни почнеться з нового пункту в ПДР України. Усі власники машин зобов’язані його дотримуватися — інакше є ризик серйозно розщедритися для сплати штрафу. Дізнайтеся, що за правило з’явилося в ПДР.

Як змінилися ПДР України 2024 — нововведення

З жовтня 2024 року діє постанова Кабміну №1105, згідно з якою ближнє світло фар необхідно залишати увімкненим навіть у весняно-літній період. Стосується це всіх — правило поширюється і на чотириколісний, і на двоколісний транспорт. До того як цю постанову ухвалили, кожен водій знав, коли потрібно вмикати ближнє світло фар в Україні за межами населених пунктів — це необхідно було робити з 1 жовтня до 1 травня. Тепер доведеться стежити за фарами цілий рік. Якщо видимість на дорозі погана, то можна увімкнути і дальнє світло, і «протитуманки».

У будь-якому разі, за недотримання правила, коли вмикати ближнє світло або денні ходові вогні, водієві доведеться заплатити штраф — від 425 до 510 гривень.

Відео дня

Чому ввели такі зміни до ПДР

Практика Європейського Союзу, а також дослідження, проведені в Європі, засвідчили, що постійне використання ближнього світла за межами міст у будь-який час дня та ночі, а також у будь-який сезон, знижує ризик виникнення ДТП на 10-15%. Крім виконання цієї норми, важливо стежити за тим, щоб використання дальнього світла не ставало причиною «сліпоти» інших учасників дорожнього руху.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *