Блінкен пообіцяв успішну Україну і заявив, що чекає на готовність РФ до переговорів

Блінкен пообіцяв успішну Україну і заявив, що чекає на готовність РФ до переговорів

Держсекретар США зробив чимало заяв про українсько-російську війну в Саудівській Аравії.

Ентоні Блінкен

Очільник Держдепартаменту США Ентоні Блінкен відвідав зустріч міністрів іноземних справ європейських та арабських країн у Ер-Ріяді, де зробив заяви щодо вторгнення Росії до України.

За словами Держсекретаря, які цитує Голос Америки, «вдалося згуртувати багато країн, які визнають, що агресія була спрямована не просто проти України, але й проти основоположних принципів світової системи, і це не може залишитися безкарним, бо ми матимемо світ, де буде більше конфліктів».

Блінкен також вважає, що «плани Путіна щодо України — стерти її з мапи, включити в Росію, щоб вона більше не існувала — провалилися». «Є план, який дозволить Україні з часом досягти успіху, бути сильною у військовому, демократичному та економічному відношенні», — розповів урядовець США.

Росія, на думку Держсекретаря, зараз «слабша економічно, слабша у військовому плані, враховуючи знищення її сил, слабша дипломатично у більшості країн світу». 

З урахуванням цього Блінкен сподівається, що «Путін продемонструє готовність вести щирі переговори, має бути рішення». Тоді США «точно будуть там, і українці теж там будуть».   

  • Блінкен заявив Китаю, що не можна одночасно торгувати з Росією і поліпшувати відносини з Європою.
  • Якщо Китай не припинить підтримку РФ, Держсекретар погрожує Піднебесній «подальшими заходами».

lb.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *