​»Не захист, а саме оборона»: в ДПСУ розповіли про нову модель охорони кордону

​»Не захист, а саме оборона»: в ДПСУ розповіли про нову модель охорони кордону

«Збільшення кількості прикордонників – це умова сьогодення».

Андрій Демченко

Крім кордону з Росією, кордон із Білоруссю також залишається загрозливим напрямком. Наразі там немає значних підрозділів росіян, але розвідка стежить за ситуацією.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

«Ми тримаємо ситуацію під контролем, щоб у випадку небезпеки вчасно зреагували на цьому напрямку. Але ми не сидимо склавши руки в очікуванні, ми укріплюємо цей кордон від Волині до Чернігівщини», — сказав він.

Демченко ноголосив, що ворога можуть зупинити тільки українські воїни — жодні фортифікаційні споруди самі по собі цього зробити не здатні. Тому важливим є збільшення кількості прикордонників

«Збільшення кількості прикордонників – це умова сьогодення. ДПСУ зараз формує і продовжує підсилювати свої можливості, створюючи підрозділи нового зразка бригадного типу. Тобто, ті підрозділи, які фактично можуть здійснювати бойові дії, маючи на озброєнні артилерію й інші засоби для ураження техніки противника. Тому саме цим і викликано збільшення чисельності штату ДПСУ, бо в подальшому ці підрозділи будуть тримати оборону кордону», — пояснив речник.

«У будь-якому випадку буде нова модель охорони кордону: не захист, а саме оборона. Прикордонники, як і раніше, залишатимуться перші на кордоні, тому вони повинні мати потужні засоби для того, щоб у разі небезпеки відбити атаку ворога», — наголосив Демченко.

  • 24 квітня депутати підтримали зміни до закону «Про Державну прикордонну службу України» №11091, збільшивши граничну чисельність прикордонної служби на 15 000 осіб. 
  • Поточна чисельність прикордонників – близько 60 000 людей. З новим законопроєктом їх має стати 75 000. Це число уряд встановив для періоду після завершення війни.

lb.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *