Гривневі депозити користуються попитом — економіст

Гривневі депозити користуються попитом — економіст

Українська банківська система залишається надійною. Тому гривневі депозити нині є привабливими.

Як передає Укрінформ, таку думку висловив економіст Центру економічної стратегії Максим Самойлюк в інтерв'ю Українському радіо.

"Банківська система зберігає довіру населення. НБУ не бачить значного зменшення обсягу депозитів. Це очікувано, оскільки банківська система показала себе стійкою в умовах війни, ми не бачимо катастрофічних зрушень з банками, їх падінь. Тож банківська система залишається надійною, і депозити – привабливими, особливо зважаючи на те, що депозитні ставки все ще суттєво вищі за інфляцію. Якщо вкладатися в депозити, то це дозволяє перекрити інфляцію і трохи заробити", — сказав Самойлюк. 

Економіст додав, що набагато більш прибутковими залишаються військові облігації, які випускає уряд. За ними ставка ще вища – це 16% за річними облігаціями, вони є ще більш прибутковими, ніж депозити і, водночас, дозволяють допомогти уряду профінансувати оборону.

Також Самойлюк сказав, що валютні депозити є, але банки не мають інтересу залучати їх, оскільки кредитування у валюті наразі не розвинене з очевидних причин – курс нестабільний, ситуація з війною, наслідки кризи 2008 року ще даються взнаки – відповідно ставки за валютними депозитами є дуже низькими, і вони не є привабливими. Відповідно і обсяги таких депозитів є малими. 

Як повідомлялося, правління Національного банку України вирішило знизити з 15 березня облікову ставку (ставку рефінансування) з 15 до 14,5%.

Фото: НБУ

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *