Що буде з курсом долара у травні: свіжий прогноз банкіра

Що буде з курсом долара у травні: свіжий прогноз банкіра

Яким буде курс долара у травні / фото REUTERS

Протягом травня ситуація на валютному ринку буде досить збалансованою, проте не виключено певне зниження курсів іноземних валют у період великодніх свят. Про це розповів начальник департаменту казначейства «Глобус Банку» Тарас Лєсовий, йдеться в матеріалі УНІАН.

За його словами, протягом травня на валютному ринку при формуванні курсів варто очікувати збереження провідної ролі Нацбанку, а відтак незначні курсові погойдування варто сприймати, як елемент міцної системи. Тут мова йде не лише про режим «керованої гнучкості», а й про діапазон тижневих курсових відхилень, який найчастіше сягає 2 відсотків від початкового курсу понеділка.

«Водночас не можна виключити, що в травні триватиме подальше послаблення валютного регулювання, що позначиться на більш «вільному» курсоутворенні на міжбанку», – зазначив експерт.

Відео дня

За словами Лєсового, на валютний курс в цілому впливає низка різних факторів, серед яких і обсяг отримуваної макрофінансової допомоги. Експерт зазначив, що щомісяця Україна потребує до $3 млрд зовнішньої фіндопомоги на покриття видатків бюджету, і будь-яка затримка з її отриманням може негативно позначатися на настроях учасників ринку.

«Проте економічна частина пакета допомоги від США складає понад $9 млрд: цих коштів, за розрахунком уряду, має вистачити для виконання бюджету в частині покриття видатків завдяки макрофіну», – вважає Лєсовий.

При цьому Лєсовий виділив наближення великодніх свят як фактор тимчасового зниження валютних курсів.

«Зазвичай на великі свята кількість операцій на готівковому ринку суттєво зростає. Цьогоріч очікується, що це зростання складе до 15% в основному з продажу валюти громадянами, що витрачатимуть кошти на необхідні святкові закупи. Однак цей фактор буде тимчасовим і не призведе до глобальних змін трендів: очікується до у першу декаду місяця в разі домінування пропозиції над попитом курси валют можуть знизитися на 2% (0,8 грн)», – зазначив експерт.      

Що стосується показників валютного ринку, Лєсовий прогнозує, що у травні коридори валютних коливань будуть в діапазоні 39-41 грн/дол., а щоденні зміни курсів валют складатимуть до 0,3-0,5 грн в банках та до 0,5 грн в обмінних пунктах.

«Таким чином, у травні, за винятком «великоднього періоду», ситуація буде досить збалансованою: роль регулятора залишатиметься головною, саме від його тактики на міжбанку багато в чому залежатимуть показники готівкового ринку валют. Проте ми не виключаємо, що на ринок може активно впливати воєнний чинник, що може позначитись на співвідношенні попиту та пропозиції. Але навряд чи ринку загрожують якісь безповоротні обставини, ризик для стабільності гривні буде мінімальним», – резюмував банкір.

Курс валют – останні новини

Національний банк України встановив на понеділок, 29 квітня, офіційний курс долара до гривні на рівні 39,60 грн/дол., таким чином, гривня зміцнилася на 7 копійок, порівняно з попереднім показником. Офіційний курс НБУ щодо євро на понеділок встановлений на рівні 42,44 грн/євро, тобто гривня зросла на 8 копійок, порівняно з сьогоднішнім курсом.

Готівковий курс долара до гривні в банках України у п’ятницю, 26 квітня, зріс на 5 копійок – до 39,90 грн за долар в середньому. Середній курс євро до гривні сьогодні також зріс на 5 копійок і складає 42,95 грн за євро.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *