Харківський бізнесмен, який «здавав» ворогу позиції ЗСУ, отримав 5,5 років ув’язнення

Харківський бізнесмен, який «здавав» ворогу позиції ЗСУ, отримав 5,5 років ув’язнення

Підприємець відзначав на картах місця розташування особового складу та військової техніки і передавав ці дані російському куратору. На суді він визнав свою провину.

Харківський бізнесмен — зрадник

Харківського підприємця, який передавав росіянам інформацію про дислокацію Сил оборони в регіоні, засуджено до 5,5 року ув’язнення.

Про це повідомила обласна прокуратура.

Орджонікідзевський районний суд Харкова визнав бізнесмена винним за ч. 2 ст. 114-2, ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу — «несанкціоноване поширення в умовах воєнного стану інформації про розташування Збройних сил України», а також «придбання, зберігання й збут боєприпасів без передбаченого законом дозволу».

Встановлено, що в липні 2023 року приватний підприємець, який займався збутом сантехніки, відзначав на картах мета розташування особового складу й військової техніки Сил оборони у Харкові та через «Телеграм» відправляв ці файли російському куратору.

Крім того, чоловік придбав чотири корпуси ручних гранат і підривачі до них. Він сховав боєприпаси за місцем роботи – у торговельному павільйоні одного з місцевих ринків. У подальшому підприємець отримав вказівку передати три гранати в розібраному вигляді особі, яка назве пароль. Оплату за боєприпаси обвинувачений отримав на банківську картку.

Ще одну гранату харків’янин залишив собі та зберігав у багажнику свого автомобіля. У вересні минулого року під час огляду автомобіля правоохоронці вилучили гранату й затримали чоловіка. Під час подальших слідчих дій було встановлено факт співпраці підприємця з представником РФ.

Під час суду обвинувачений визнав свою провину. Йому було призначене покарання у вигляді п’яти років і шести місяців позбавлення волі. Наразі триває строк на апеляційне оскарження.

Раніше повідомлялося, що одесит наводив російські ракети на будівлі Служби безпеки та прокуратури, щоб помститися за судимість.

lb.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *