У Раді обговорюють концепцію бронювання працівників за додаткову плату

У Раді обговорюють концепцію бронювання працівників за додаткову плату

Самохвалов запитує У Верховній Раді напрацьовують концепцію бронювання працівників від мобілізації за додаткову плату.

Про це сказав голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха у програмі Укрінформу «Самохвалов запитує».

За його словами, законопроєкт (що стосуватиметься додаткового щомісячного фіксованого платежу за бронювання працівника — ред.) поки не розробляється. Наразі триває обговорення цієї концепції.

"Чому немає законопроєкту, тому що ми не впевнені, що це має йти через законопроєкт. Можливо, це має бути на рівні Кабміну, через рішення уряду. Також ми не хочемо цією моделлю зірвати мобілізацію", — сказав Наталуха.

Він підкреслив, що суть цієї концепції полягає в тому, щоб будь-яке підприємство або фізична особа-підприємець могли подати на бронювання співробітника, заплативши за нього щомісячно фіксовану суму у вигляді мінімальної заробітної плати військовослужбовців. На сьогодні — це близько 20 тисяч грн.

За словами Наталухи, перш за все — це буде добровільний військових збір. Більше того, підприємство буде саме вирішувати кого бронювати. У підсумку, реалізація такої концепції щодо додаткової плати за бронювання працівника допоможе менше залежати від зовнішніх факторів.

Наталуха зазначив, що у Ради є певні розрахунки щодо надходжень, які можна буде спрямувати до бюджету в разі втілення такого кроку.

"Якщо відштовхуватись від цифри у 20 тис. за стратегічного працівника, то це може принести в бюджет від 203 млрд грн до 520 млрд грн. Яку кількість людей це може охопити? То знову ж таки, залежно від того, чи ми включаємо ФОПи у це рівняння, чи не включаємо. Попередньо — це від 700 — 800 тисяч до 1,5 мільйона осіб", — сказав Наталуха.

Як повідомлялось, 7 лютого Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" (№10449).

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *