Військова машина РФ залежить від залізниці, побудованої ще царем, – експерт

РФ для забезпечення армії використовує залізницю, побудовану ще царем / фото ua.depositphotos.com

Під час підготовки повномасштабного вторгнення в Україну РФ використовувала Транссибірську магістраль, яку почали будувати ще за часів Олександра ІІІ у 1891 році,  для перекидання людей і техніки з далекого Сибіру до кордонів України, пише Bloomberg з посиланням на старшого наукового співробітника Американського інституту підприємництва Хала Брандса.

Зазначається, що коли війна стала кривавою і затяжною, президент Росії Володимир Путін почав використовувати залізницю для посилення і поповнення своєї армії, імпортуючи артилерійські снаряди з Північної Кореї. Також Транссибірську магістраль використовують для переорієнтації російської торгівлі, що перебуває під жорсткими санкціями, на Азію.

«Звичайно, технології не стоять на місці: залізниці сьогодні конкурують з контейнеровозами, літаками та іншими засобами глобальних перевезень. Але актуальність ключових залізниць Євразії зберігається», – цитує видання експерта.

За його словам, у міру зростання міжнародної напруженості Росія і Китай поглиблюють співпрацю і концентруються на шляхах, які недосяжні для американського військово-морського флоту. Чим міцнішими будуть континентальні зв’язки між ними, тим стійкішими вони будуть до тиску з боку Заходу.

«Нехай буде побудована залізниця»,– оголосив цар Олександр III у 1891 році. Понад століття потому Транссибірська магістраль все ще залишається центром євразійського і глобального конфлікту», – підкреслює Брандс у статті для Bloomberg.

Він також додав, що це пояснює, чому Україна прагне послабити російські військові зусилля, руйнуючи залізниці. У листопаді українські оперативники здійснили низку послідовних нападів на критично важливі ділянки Байкало-Амурської залізниці, яка є частиною великого комплексу Транссибірської залізничної магістралі.

Транссибі́рська залізнодорожна магістраль – залізнична дорога між Челябінським і Владивостоком, що з’єднує європейську частину РФ з найбільшими східно-сибірськими і дальньосхідними промисловими містами. Побудована в 1891—1916 роки. Російські чиновники вважали, що Транссибірська магістраль дозволить глибше проникнути у Східну Азію.

Удари ЗСУ по транспортній інфраструктурі РФ

Раніше УНІАН писав, що по району залізничного вокзалу одного з міст Курської області вдарив невідомий дрон. Пошкоджена компресорна станція залізничного вокзалу Дмитрієва.

Російські окупанти вже готуються до втрати Кримського мосту. Там вважають, що знищення незаконно збудованої переправи – це лише питання часу. Так вважає військовий експерт Іван Киричевський. За його словами, росіяни планують збудувати альтернативний маршрут на випадок втрати мосту через Керченську протоку.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *