
Уряд РФ офіційно визнав те, що й так було очевидним: масштабний план заміщення іноземної електроніки провалився.
Про це повідомили у Службі зовнішньої розвідки України, передає Укрінформ.
“Частку російської продукції в державних проєктах до 2030 року знизили з обіцяних 80% до жалюгідних 58,7%. Ініціатором пониження планки виступив мінпромторг рф – навіть в уряді розуміють нездатність галузі виконати поставлені завдання”, – зазначили у СЗР.
В установі пояснили, що причина є банальною для путінської економіки – закінчилися кошти.
“Програма розвитку електронного машинобудування недоотримала 422,7 млн дол. фінансування на 2026–2028 роки, а видатки на профільну держпрограму обвалилися вп'ятеро: з 338,4 млн дол. у 2024 році до мізерних 62,6 млн дол. у 2026-му”, – заявили в українській зовнішній розвідці.
Зазначається, що частину проєктів зі створення обладнання для мікроелектроніки просто скасували, а строки виробництва процесорів і модемів перенесли аж до 2032 року, тобто на невизначене майбутнє.
“Технологічна убогість галузі підтверджується напряму. Процесори “иртыш”, які москва видавала за власну розробку для критичної інфраструктури, виявилися фактично копією китайських Loongson”, – поінформували у СЗРУ.
В установі повідомили, що при цьому національний дослідницький центр “Курчатовский институт” не завершив у визначені терміни розробку мікросхем, покликаних замінити продукцію компаній Intel, Integrated Device Technology, Marvell Technology і Broadcom.
Самі російські фахівці визнають: повного циклу виробництва сучасної електроніки в країні просто немає – ні матеріалів, ні обладнання, ні технологій.
У СЗР заявили, що держзамовники рятуються китайськими компонентами, видаючи це за “гібридні рішення”.
“За оцінками самих же російських експертів, локалізація понад 60% неможлива без власного виробництва мікросхем за нормами 28 нм і менше. А це під санкціями і без доступу до західних технологій виглядає фантастикою”, – пояснили в установі.
Зазначається, що відмова від цифри у 80% є капітуляцією перед реальністю: технологічний суверенітет, яким так любить хвалитися Кремль, залишається порожньою пропагандистською вигадкою.
Як повідомляв Укрінформ, дослідження російських ракет «Іскандер-М» та «Орєшнік» засвідчили, що Росія й надалі використовує сучасні іноземні електронні компоненти, а також активно нарощує виробництво на власній і білоруській компонентній базі. Це підтверджує необхідність посилення контролю за дотриманням санкцій.
Фото: СЗРУ
