В «Укренерго» порадували українців днем без відключень: список дат та областей

В «Укренерго» порадували українців днем без відключень: список дат та областей

Укренерго намагається зясувати фактичне споживання в кожній області / фото ua.depositphotos.com

Протягом двох тижнів, з 9 по 24 липня, в кожній області буде один день без відключень світла.

Як повідомила прес-служба «Укренерго», в кожній області в один із днів протягом цих двох тижнів не буде обмежень. В інші дні обмеження споживання будуть відбуватися згідно з графіками, опублікованими обленерго в кожному регіоні. 

«Це необхідно для того, щоб були проведені вимірювання фактичного споживання в кожній області. Такі виміри проводяться щороку  — взимку та влітку  — і дають можливість нам більш чітко прогнозувати режими роботи енергосистеми країни», — пояснили у компанії.

Відео дня

У разі відсутності масованих атак на енергетичну інфраструктуру, орієнтовний графік режимних вимірів такий:

 • 9 липня: Дніпропетровська область;
 • 10 липня: м. Київ;
 • 11 липня: Київська, Хмельницька області;
 • 12 липня: Донецька, Чернігівська, Одеська області;
 • 16 липня: Запорізька, Вінницька, Рівненська області;
 • 18 липня: Волинська, Львівська; Чернівецька області;
 • 19 липня: Тернопільська; Полтавська, Херсонська, Закарпатська області;
 • 23 липня: Черкаська, Харківська, Миколаївська області;
 • 24 липня: Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Кіровоградська області. 
 • Зазначається, що завдяки таким вимірам диспетчерський центр «Укренерго» зможе побачити, як поводяться споживачі, маючи постійний доступ до електроенергії. 

  «Ми зможемо визначити, скільки саме зараз, влітку, споживає кожна область без застосування обмежень, і скільки кожній області потрібно електроенергії для життєдіяльності. Отримані результати враховують зміни у кількості населення та у розміщенні підприємств», — йдеться у повідомленні. 

  Аналіз цих даних дозволить в подальшому забезпечити більш рівномірний та коректний розподіл наявної в системі потужності між регіонами. Крім того, «Укренерго» зможе отримати більш точні дані про те, як розвивати енергосистему, підвищуючи її стійкість до російських атак. 

  Почергово у кожній області на один день повністю будуть зняті обмеження споживання. Оскільки в системі є дефіцит енергії, спричинений масованими російськими атаками, одночасно в областях, де не проводяться виміри в конкретний день, обмеження споживання можуть бути дещо змінені. Більш конкретну інформацію щодо графіків відключень можна буде отримати від обленерго у своєму регіоні. 

  «Разом з тим зазначаємо, що у випадку повторення росією масованих ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури та, як наслідок, виникнення значного дефіциту доступної потужності в енергосистемі України, проведення режимних вимірів буде перенесене до стабілізації ситуації», — наголосили у компанії.

  Відключення світла в Україні — останні новини

  В Україні з 20-х чисел липня очікується вихід з ремонтів генеруючого обладнання, що покращить ситуацію в енергосистемі та призведе до суттєвого помʼякшення графіків.

  Як розповів член наглядової ради НЕК «Укренерго» Юрій Бойко, дефіцит в енергосистемі хоч і залишиться, однак буде суттєво меншим порівняно із поточною ситуацією. 

  www.unian.ua

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *