Частину прифронтових територій можуть вивести з-під графіків відключень — Укренерго

Частину прифронтових територій можуть вивести з-під графіків відключень — Укренерго

Кабінет Міністрів опрацьовує можливість скасування дії графіків відключень світла для частини прифронтових територій.

Як передає Укрінформ, про це повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький в інтерв'ю hromadske.

"Зараз Кабінет Міністрів працює над можливістю зміни методики застосування відключень для частини прифронтових територій, де й так важка гуманітарна ситуація та є реальна загроза життю через обстріли. Планується, що буде визначена зона, близька до лінії фронту, де відключення більше не застосовуватимуть", — сказав Кудрицький.

Він додав, що визначення конкретних районів, які будуть виведені з-під дії графіків, очікується найближчим часом.

Очільник Укренерго також зазначив, що магістральна електромережа зараз здатна доставити електроенергію в будь-який регіон, а проблемою є недостатність виробництва електрики й імпорту для забезпечення потреб споживачів.

"Деякі енергоблоки на теплових і гідроелектростанціях були повністю зруйновані — вони або взагалі не підлягають відновленню, або на це піде значний час, можливо, декілька років", — сказав Кудрицький.

Він наголосив, що енергетики мають максимально зосередитися на відновленні до зими тих об'єктів, які ще можна відновити, адже взимку споживання порівняно із літніми місяцями зросте на 40%.

"Реальна ситуація залежатиме від багатьох чинників, основний із яких — обстріли. Неможливо зараз передбачити їхній характер, масованість і влучність", — зауважив Кудрицький.

Він додав, що енергетики готуються до різних сценаріїв проходження опалювального сезону.

Як повідомлялося, за оцінкою НЕК "Укренерго", енергосистема потребує 5-6 ГВт генерації різного типу, бізнес же готовий збудувати 1 ГВт потужностей.

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *