В Україні змінили правила розподілу електроенергії: як це вплине на віялові відключення

В Україні змінили правила розподілу електроенергії: як це вплине на віялові відключення

Геннадій Рябцев пояснив, що тепер буде з розподілом електрики / колаж УНІАН, фото УНІАН, кадр з відео

Відсьогодні, 24 червня, українцям пообіцяли запровадження рівномірних лімітів споживання електроенергії між областями. Як розповів УНІАН енергетичний експерт Геннадій Рябцев, по суті, це означає, що якщо раніше у Києві діяли найсуворіші графіки відключень серед усіх регіонів (через наявність у місті великої кількості критичної інфраструктури, яку забезпечують електрикою у першу чергу), то тепер побутових споживачів столиці відключають менше — співставно з рештою областей.

«Тобто в Києві виділялася квота, ліміт, але оскільки захищених споживачів було багато, то звичайним побутовим споживачам залишалося менше електричної енергії», — пояснює експерт в коментарі УНІАН.

За його словами, раніше ліміти споживання перерозподілялися виключно за кількістю споживачів у регіоні, тепер же, відповідно до нової постанови Кабміну, при розподілі враховуються різні категорії споживачів. Простими словами, кияни почали менше страждати від наявності у місті великої кількості захищених споживачів, до яких відносяться: критична інфраструктура, органи виконавчої влади, різноманітні установи й організації, які мають важливе значення для функціонування держави.

Відео дня

«Якщо Києві така частка (захищених споживачів – УНІАН) значно більше, тому що працюють урядові структури й все, що з цим повʼязано, то в якомусь регіоні побутовим споживачам і субʼєктам господарювання залишалося більше електричної енергії, й у них менше були перерви в енергопостачанні. Так ось, зараз виокремлено захищених споживачів. На них окремо виділяється електрична енергія, а на всіх інших — окремо. Тому це дозволяє рівномірніше розподіляти електричну енергію за споживачами й уникати ситуації, коли, наприклад, кияни ставали заручниками наявності в Києві великої кількості урядових установ», — додав Рябцев.

При цьому експерт відмітив, що відповідні зміни запрацювали не сьогодні — система перерозподілу в Україні лімітів електроенергії для споживачів відпрацьовувалася впродовж останніх декількох тижнів. Тому саме сьогодні або найближчим часом значних змін споживачі не відчують, адже вони вже відбулися.

«Ця система вже відпрацьовувалася впродовж останніх кількох тижнів. Вже після ухвалення рішення Кабміном ці зміни були запроваджені операторами системи передачі та системи розподілу. Тому ні сьогодні, ні завтра нових змін не відбудеться. Бо ці зміни вже відбулися», — сказав він.

Перерозподіл споживання електроенергії 

10 червня 2024 року радник прем’єр-міністра України з питань енергетики Юрій Бойко повідомив, що в Україні з 24 червня встановлять рівномірні ліміти споживання між областями. Так, для регіонів розподілятимуть об’єми споживання вже після врахування критичної інфраструктури.

«Ми з доступної електроенергії по Україні будемо віднімати обсяг електрики, яка потрібна для об’єктів критичної інфраструктури, і вже з таким винесеним за дужки обсягом буде доводитися ліміт для кожної області», — зазначив Бойко.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *