Як захиститися від хвороби Лайма, яку вже 4 рази виявили в Запоріжжі

Як захиститися від хвороби Лайма, яку вже 4 рази виявили в Запоріжжі

У Запоріжжі зафіксовано чотири випадки хвороби Лайма, також відомої як кліщовий бореліоз, за 2024 рік. Це інфекційне захворювання передається через укуси кліщів і може призводити до серйозних уражень нервової системи та опорно-рухового апарату.

Про це повідомили в Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб, передає «Всі вісті».

Хвороба Лайма, або кліщовий бореліоз, є інфекційним захворюванням, яке викликається бактеріями роду Borrelia. Кліщі, що переносять цю бактерію, можуть інфікувати людей при укусі. Початкові симптоми часто включають лихоманку, головний біль, втому та характерну шкірну висипку. Якщо не лікувати, інфекція може поширитися на суглоби, серце та нервову систему.

Фахівці з обласного центру контролю та профілактики хвороб підкреслюють, що вакцини від хвороби Лайма немає. Тому важливо вживати заходів для запобігання укусам кліщів. Ось кілька рекомендацій:

-Застосування репелентів. Використовуйте хімічні засоби, що відлякують комах, перед прогулянками на природі.

Носіння захисного одягу. Одягайте довгі рукави, штани та закрите взуття, коли ви знаходитесь у лісі, парку чи інших місцях, де можуть бути кліщі.

Огляд одягу. Після відвідування природних територій ретельно оглядайте одяг і тіло на наявність кліщів. Особливу увагу приділяйте місцям під пахвами, колінами, навколо вух та інших ділянках, де кліщі можуть сховатися.

Зі зростанням випадків хвороби Лайма у Запоріжжі важливо бути обізнаними про ризики і вживати необхідних заходів для запобігання укусам кліщів. Пам’ятайте, що раннє виявлення та лікування хвороби значно підвищує шанси на повне одужання. Будьте уважні до свого здоров’я та здоров’я своїх близьких під час прогулянок на природі.

Нагадаємо, у запорізькій багатоповерхівці спалахнула пожежа, а у ДСНС попереджають про підвищену загрозу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *