Нафтогаз укладає в Берліні низку угод

Нафтогаз укладає в Берліні низку угод

Ексклюзив «Нафтогаз» укладає в Берліні низку угод, зокрема для декарбонізації української енергетики.

Про це в коментарі Укрінформу розповів очільник правління НАК «Нафтогаз» Олексій Чернишов.

За його словами, інтереси групи «Нафтогаз» охоплюють кілька напрямів: це питання кооперації в частині обладнання, в частині транспортування та зберігання водню, в частині розробки стратегії декарбонізації тощо.

«Треба дбати не тільки про сьогодення, але вірити в Перемогу і вже зараз будувати нову енергетичну систему, яка передбачатиме декарбонізовану основу. Ми вже починаємо це робити. Перед початком конференції, 10 червня, ми підписали відповідну угоду з Європейським інвестиційним банком. Завтра (11 червня) плануються підписання угоди з Siemens та іншими підприємствами», — сказав Чернишов.

Нафтогаз укладає в Берліні низку угод

Він зазначив, що Україна потребує відновлення енергопостачання з огляду на величезний дефіцит електроенергії. В цих умовах держава взяла курс на підтримку електричної генерації із застосуванням системи Gas-to-Power, тобто електрогенерації на газу. В цій ситуації країна потребуватиме більші об’єми газу для забезпечення цього.

«Нафтогаз» готовий до такого сценарію. Компанія гарантує, що забезпечить Україну та українців додатковим об’ємом газу для підтримки енергетичної генерації. Саме над цим ми зараз і працюємо», — підкреслив СЕО.

Чернишов зазначив, що конференції з відновлення, безумовно, є критичними для розвитку нашої держави як під час, так і після війни. Нинішня конференція не стане останньою, додав він.

Очільник НАК також наголосив на ролі Німеччини, країни, «майбутнє України без якої неможливе».

«Підтримка і роль ФРН у відбудові і, головне, в підтримці реформ у нашій державі є ключовою», — сказав Чернишов.

Німеччина, за його словами, це і великі енергетичні компанії, технологічні компанії, машинобудування – речі, які так необхідні для відбудови нашої країни.

Як повідомлялося, Конференція з відбудови, третя подібна за час війни, проходитиме в Берліні 11-12 червня. Енергетичний блок є одним із найважливіших на заході, участь у ньому беруть понад 2 тисячі політиків, бізнесменів, експертів, представників громадянського суспільства.

Фото: Ольга Танасійчук

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *