«Дискримінація киян»: експерт пояснив, чому в Києві у 2-3 рази частіше вимикають світло, ніж по Україні

«Дискримінація киян»: експерт пояснив, чому в Києві у 2-3 рази частіше вимикають світло, ніж по Україні

Чому в Києві частіше відключають світло, ніж по Україні / фото ua.depositphotos.com

У Києві в середньому у два-три рази більша тривалість відключень світла порівняно з іншими регіонами через наявність в столиці величезної критичної інфраструктуру, яка працює на всю Україну. Про це розповів в ефірі КИЇВ24 директор енергетичних програм центру Разумкова Володимир Омельченко.

«Це київська енергетична аномалія. В Києві в середньому в два-три рази більша тривалість відключень світла, ніж по Україні. А чому так відбувається, тому що та методика, яка існувала та зараз поки затверджена в наказах Міненерго, не враховує величезну критичну інфраструктуру, яка працює в Києві не на киян, а на всю країну. Але вона відбирає ліміти саме у киян», — пояснив він. 

За його словами, в результаті цього в багатьох регіонах, коли відключення по дві години, в Києві може бути по 8-10 годин. 

Відео дня

Омельченко також відмітив, що нещодавно вийшла постанова уряду, яка передбачає змінити цей порядок справ і врегулювати нерівномірність. Дана постанова має діяти з 24 червня.  

«Я думаю, що все ж таки буде досягнута справедливість, тому що дискримінація киян в цих умовах дуже неправильна. Ми ж бачимо, що Київ на сьогодні єдине місто, де вчора ми стояли на межі відключення критичної інфраструктури. Це абсолютно дикість», — сказав експерт. 

Ситуація в енергетиці — що відомо 

Народний депутат та член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк попередив українців, що наступної зими можливі відключення світла по 10 годин на добу. 

У вівторок, 4 червня 2024 року, в Україні була найскладніша ситуація з енергопостачанням за кілька останніх днів. 

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *