Військові НАТО вважають, що Росія не має ресурсів для «стратегічного прориву» на півночі Харківщини

Військові НАТО вважають, що Росія не має ресурсів для «стратегічного прориву» на півночі Харківщини

Голова Військового комітету Альянсу Роб Бауер сказав, що ситуація на полі бою на Харківщині «не змінилася до такої міри, щоб українська влада була готова сісти за стіл переговорів».

Командувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі

Командувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі і голова Військового комітету Альянсу Роб Бауер вважають, що Росії на півночі Харківської області не призведе до стратегічного прориву, повідомляє «Європейська правда».

Каволі за підсумками засідання Рада Україна-НАТО 16 травня заявив, що російські війська «не мають кількості (сил і засобів. – Ред.), необхідної для стратегічного прориву».

«Понад те, вони не мають навичок і спроможностей, щоб діяти в масштабах, необхідних для використання будь-якого прориву для отримання стратегічної переваги. Вони здатні досягати локальних успіхів, і дещо з цього вони вже зробили», – додав командувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі.

Каволі також повідомив, що підтримує постійний зв’язок із українськими колегами і «впевнений, що вони втримають оборону».

Бауер сказав, що ситуація на полі бою із російським наступом на Харківщині «не змінилася до такої міри, щоб українська влада була готова сісти за стіл переговорів і почати переговори».

«Українські сили повернули собі 50% території, яку Росія захопила на початку війни. Тож зараз російські війська відвойовують цю територію, але це не є стратегічним просуванням, це не є стратегічним успіхом», – додав Бауер.

Ситуація на Харківщині. Що відомо?

  • Близько 5 ранку 10 травня окупанти спробували прорвати українську лінію оборони у Харківській області. Захисники відбили ці атаки, тривають бої різної інтенсивності.
  • Під час спільного брифінгу в Києві з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою Володимир Зеленський підтвердив, що російська армія розпочала наступ на Харківську область, однак про плани ворога було відомо.
  • Керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко згодом зазначив, що наступ російської армії на півночі Харківської області схожий на імітацію широкомасштабного наступу із залученням обмежених сил та проведення розвідки боєм.
  • Речник оперативно-стратегічного угрупування військ «Хортиця» Назар Волошин заявив, що Росія за допомогою дезінформації намагається посіяти паніку серед українців та змусити українські війська відтягнути сили та засоби з Донецького напрямку на Харківський.
  • Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що США очікують просування російських окупаційних військ у межах своєї нової спроби наступу на півночі Харківщини, але про «серйозні прориви» не йдеться.
  • 14 травня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що очікує, що атаки в Харківській області триватимуть ще три-чотири дні, після чого російські війська проведуть потужний наступ у напрямку Сум.
  • 15 травня Президент Зеленський повідомив, що на Харківщині вдалося частково стабілізувати ситуацію.
  • 16 травня у Харкові глава держави провів засідання Ставки Верховного головнокомандувача і знову наголосив, що ситуація контрольована.

lb.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *