Як хібукі-терапія покращила навички психологічної підтримки запорізьких педагогів?

Як хібукі-терапія покращила навички психологічної підтримки запорізьких педагогів?

З початку цього року члени громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» пройшли важливий курс навчання – педагоги, які працюють з дітьми в місцевих гімназіях, вивчали методики хібукі-терапії. У проекті взяли участь 35 запорізьких вчителів. Навчання було організоване за кошти Групи Метінвест.

Про це повідомляє «Всі вісті», посилаючись на Zprz.city.

Терапія хібукі – це метод психологічної підтримки дітей, які пережили травматичні події, зокрема, пов’язані з війною. Ця практика особливо актуальна для України. Слово «хібук» перекладається як «обійми» з івриту. І саме обійми створені таким чином, щоб дати дитині відчуття захищеності та довіри. Це ключ до відкриття переживань малюка, співчуття та встановлення діалогу.

«Це дуже ніжна форма психологічної підтримки дітей – через іграшки, емоції, обійми. Тому Метінвест із задоволенням підтримав ініціативу департаменту освіти з впровадження цього методу роботи з дітьми у наших школах. Ми впевнені, що досвід країни, що веде багаторічну війну, буде корисним і для українських освітніх закладів», — сказала керівниця проєкту Групи Метінвест Ірайсат Магомедалієва.

Цей метод терапії розроблено для дітей віком від 4 до 17 років і може проводитися як індивідуально, так і в групі.

«Такі проєкти надзвичайно важливі в сучасному світі. Наші діти не повинні залишатися наодинці з болем, травмами, втратами та страхами, які несе війна. Я впевнений, що набуті навички застосування хібукі-терапії допоможуть запорізьким педагогам ефективніше працювати з дітьми, поліпшуючи їхні психоемоційний стан. Я дуже радий, що саме Метінвест впровадив цю методику в Запоріжжі», — зазначив директор з персоналу «Запоріжсталі» Максим Педь.

Освітяни переконані, що діти найбільше страждають від війни, тому методика хібукі-терапії надзвичайно необхідна, особливо у прифронтовому Запоріжжі. Учасниця проєкту – психологиня Ірина – задоволена навчанням. Вона вважає, що головне завдання – зрозуміти та навчитися допомагати дітям у кризових ситуаціях.

«Навчання пройшло легко – було багато креативу, творчості, емоцій, спілкування та інтерактивних завдань. Ми будемо використовувати хібукі-терапію з дітьми, а також продовжувати вивчати нові методи для ще ефективнішої підтримки малюків», — розповіла психологиня з гімназії № 25 Ірина Юрченко.

Автор хібукі-терапії – ізраїльтянка Дафна Шарон-Максімов. Протягом місяця вона допомагала українським освіт.

Нагадаємо, скільки разів за добу РФ била по Запорізькій області, та що відомо пор наслідки?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *