Судитимуть військового Харківщини, який «назбирав» у підлеглих понад мільйон гривень

Судитимуть військового Харківщини, який «назбирав» у підлеглих понад мільйон гривень

Начальник групи персоналу батальйону однієї з бригад ТРО брав гроші у підлеглих за надання допомоги у розв’язанні їх проблем по службі.

У Харківській області судитимуть начальника групи персоналу батальйону однієї з бригад ТрО. За даними слідства, він зібрав 1 млн 50 тис. гривень з 14 військовослужбовців, яким пообіцяв перевести їх до іншої, новоствореної військової частини.

Про це повідомили у Державному бюро розслідувань.

Зазначається, що військовослужбовець брав гроші у бійців за надання допомоги у розв’язанні їх проблем по службі. Обвинувальний акт направлено до суду.

Також військовослужбовець пообіцяв допомогти підлеглому, якого затримали правоохоронці у стані алкогольного сп’яніння. За 180 тис. гривень посадовець брався «вирішити питання» щодо не притягнення порушника до адміністративної відповідальності.

Насправді ніякої «допомоги» нікому посадовець і не планував надавати, а просто таким чином виманював гроші в підлеглих. Посадовця обвинувачують у шахрайстві та зловживанні впливом.

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років.

  • На Львівщині судитимуть двох експрацівників ТЦК у справі про катування та незаконне утримання громадян. Одному з них інкримінують незаконне позбавлення волі людини і катування, а іншому – бездіяльність військової влади.
  • На Київщині посадовець військової частини вимагав гроші з підлеглих за оформлення виплат та відпусток. З жовтня 2022 по червень 2023 посадовець отримав від 26 підлеглих понад 160 тисяч гривень.

lb.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *