Китай стрімко збільшив експорт попри торгові обмеження: активно купує Росія і не тільки

Китай стрімко збільшив експорт попри торгові обмеження: активно купує Росія і не тільки

оновлено

Китайський експорт різко зріс / фото ua.depositphotos.com

Експорт Китаю, який збільшив військовий бюджет до рекордного показника, підскочив на початку року, що є позитивним сигналом для відновлення світового попиту, а також ознакою того, що друга за величиною економіка світу успішно бореться з торговими обмеженнями та геополітичною напругою. Про це повідомляє Bloomberg.

Обсяг китайського експорту в січні-лютому 2024 року збільшився на 7,1% у річному вираженні і становив 528 млрд дол. Імпорт зріс на 3,5% – майже до 403 млрд дол. Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу Китаю у січні-лютому становило 125 млрд дол порівняно зі 103,8 млрд дол за аналогічний період минулого року.

Якщо дивитись по країнам, то експорт до Росії зріс на 12,5%, Індії – на 4,9%, Канади – на 12,7%. Водночас постачання до Японії скоротилися на 9,7%, Південної Кореї – на 9,9%, Австралії – на 7,5%, а країни ЄС – на 1,3%.

Відео дня

Варто зазначити, що недавно прем’єр-міністр КНР Лі Цян на Всекитайських зборах народних представників окреслив у якості мети зростання ВВП країни на 2024 рік у 5%. Деякі економісти скептично поставились до цієї мети через її недостатню політичну підтримку, а також проблеми, пов’язані з кризою нерухомості.

Америка відмовляється від китайських товарів

Раніше повідомлялось, що КНР вперше за 20 років перестала бути головним постачальником товарів до США, поступившись Мексиці. З 2022 по 2023 рік вартість китайського експорту до Сполучених Штатів впала на 20% – до 427 млрд дол, в той час як вартість поставлених товарів з Мексики збільшилась за цей час майже на 5%.

Стрімке падіння спостерігали в електроніці, зокрема, в комп’ютерній техніці. Окрім того, суттєво знизились постачання до США товарів китайської хімічної та фармацевтичної промисловості.

Однією з причин часткової відмови від китайських товарів стали геополітичні розбіжності між країнами. Зокрема, США не влаштовує курс КНР на поглинання Тайваню.  

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *