План «Б» для України: Пентагон зважує можливість надіслати Києву зброю з власних запасів

План «Б» для України: Пентагон зважує можливість надіслати Києву зброю з власних запасів

Міністерство оборони не наважувалося робити це без гарантії компенсації від Конгресу, але бездіяльність Палати представників змушує шукати нові рішення.

Пентагон має у своєму розпорядженні приблизно 4 мільярди доларів, які може витратити на допомогу для України. Але для цього потрібно використати зброю з власних запасів без гарантії компенсації від Конгресу — а на це у відомстві раніше не наважувалися.

Проте, за словами джерел CNN, міністерство оборони наразі розглядає такий сценарій. З огляду на важку ситуацію на полі бою в Україні і нерішучість Палати представників, у Пентагоні всерйоз замислилися щодо планів «Б», один з яких і полягає у використанні власних запасів. Урядовці оцінюють ризики, адже прагнуть не завдати шкоди власній обороноздатності. 

Представники Пентагону повідомили журналістам, що рішення ще не ухвалене, але в будь-якому разі перевагу у майбутньому пакеті допомоги надаватимуть боєприпасам, дефіцит яких наразі гостро відчувають в ЗСУ.

  • Раніше у Пентагоні заявляли, що чекають на рішення Конгресу, щоб швидко розпочати постачання Україні зброї.
  • Без схвалення законопроєкту про безпекове фінансування без грошей і зброї можуть лишитися не лише ЗСУ, але й командування армії США в Європі.

lb.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *