Фермери на тракторах заблокували центр Брюсселя, де зібрались аграрні міністри ЄС

Фермери на тракторах заблокували центр Брюсселя, де зібрались аграрні міністри ЄС

Фермери влаштували масштабний протест у Брюсселі / скріншот з відео Reuters

У понеділок, 26 лютого, фермери зібрались на мітинг в Брюсселі (Бельгія), де зустрілись міністри сільського господарства з усього Євросоюзу, щоб обговорити кризу в секторі. Протестувальники вимагають вирішити питання − від низьких цін у супермаркетах до угод про вільну торгівлю, пише Reuters.

Зазначається, що близько 900 тракторів заблокували частину Брюсселя, а поліція використовувала проти аграріїв, які кидали пляшки та яйця, водомети.

Ще одна акція протесту відбулася в понеділок у Мадриді, де фермери з усієї Іспанії дули в свистки, дзвонили в дзвіночки та били в барабани, закликаючи ЄС скоротити бюрократичну тяганину та скасувати деякі зміни до Спільної сільськогосподарської політики (CAP).

Міністри сільського господарства зібрались у штаб-квартири Європейської комісії, щоб обговорити новий набір пропозицій ЄС щодо полегшення тиску на фермерів, включаючи скорочення перевірок і можливість звільнити малі ферми від деяких екологічних стандартів.

Як пише Bloomberg, фермери намагалися прорвати поліцейські бар’єри, коли вони оточили головні офіси Європсоюзу в Брюсселі та вимагали більшої підтримки від блоку.

Це другий великий протест у Брюсселі за останні тижні, коли фермери скаржаться на бюрократичні перепони, торговельні угоди, кліматичні правила та зусилля допомогти Україні продавати зерно.

Протести фермерів вже не тільки в Польщі: чому повстали аграрії по всій Європі

Протести польських фермерів

Польські фермери ще на початку лютого відновили протести на кордоні з Україною. Станом на 26 лютого продовжують блокування руху для вантажних транспортних засобів на шести напрямках. З українського боку це «Ягодин», «Устилуг», «Угринів», «Рава-Руська», «Шегині» та «Краківець».

До того ж протести на українсько-польському кордоні посиляться. Польські перевізники планують з 1 березня відновити акції, які призупинили у січні.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *