Польські протестувальники на добу розблокували пункт пропуску «Зосін — Устилуг»

Польські протестувальники на добу розблокували пункт пропуску «Зосін — Устилуг»

Польські протестувальники 24 лютого тимчасово зупинили блокування пункту пропуску «Зосін — Устилуг» у зв'язку з другою річницею початку війни Росії проти України.

Про це повідомило Західне регіональне управління Держприкордонслужби України у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Із 03.00 24 лютого польські протестувальники тимчасово зупинили блокування ПП «Зосін — Устилуг» у зв'язку з річницею початку війни в Україні. Протягом 24 лютого пропуск вантажних та легкових транспортних засобів у вказаному пункті перетину здійснюється встановленим порядком на вʼїзд та виїзд», — йдеться в повідомленні.

Біля решти пунктів пропуску з польської сторони на українсько-польському кордоні протестувальники продовжують обмеження руху вантажних транспортних засобів, додали у ДПСУ.

Як повідомляв Укрінформ, з 9 лютого 2024 року на території Польщі біля кордону з Україною тривають акції протесту польських аграріїв на дорогах, які ведуть до пунктів пропуску. Польські фермери, блокуючи дороги для руху вантажівок, протестують проти, як вони стверджують, надмірного імпорту українських продуктів на польський ринок.

Тією чи іншою мірою блокада польсько-українського кордону, з невеликими перервами, триває від початку листопада минулого року. У ній брали участь, крім фермерів, також перевізники.

Президент Володимир Зеленський доручив уряду до 24 лютого бути на кордоні з Польщею, щоб розв'язати питання блокування. Він також запросив приїхати на кордон очільника польського уряду Дональда Туска, а Президента Польщі Анджея Дуду — підтримати цей діалог.

Водночас Туск заявив, що зустріч урядів України і Польщі відбудеться 28 березня у Варшаві, а до цього часу обидві країни працюватимуть на технічному рівні, аби розв'язати економічні проблеми.

23 лютого представники Кабінету Міністрів України прибули на кордон із Польщею для врегулювання питання блокади, а польські урядовці — ні. Зустріч не відбулася.

Того ж дня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна розробила та пропонує Польщі план деблокади кордону — "План взаємопорозуміння", який складається з п’яти кроків.

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *