ЗМІ дізналися, які обмеження будуть для України у новій торговельній угоді з ЄС

ЗМІ дізналися, які обмеження будуть для України у новій торговельній угоді з ЄС

Новий проєкт угоди про торговельні пільги між Україною і ЄС, яку Єврокомісія планує продовжити до 6 червня 2025 року, передбачає обмеження на експорт на європейський ринок українського цукру, м’яса птиці і яєць.

Про це пише польське видання RMF24, зазначаючи, що нова версія цієї угоди буде корисніша для Польщі. 

Як інформується, вже прийнято попереднє рішення щодо продовження угоди, хоча остаточну версію документу буде ухвалено у Брюсселі на колегіумі єврокомісарів 31 січня.

Згідно з повідомленням, нова версія цієї угоди буде кориснішою для польської сторони, ніж нинішня. Зокрема, у проєкті нової угоди передбачається запровадження лімітів на імпорт до ЄС українського цукру, м’яса птиці і яєць, чого немає в нинішній угоді. Раніше до введення обмежень на ці українські продукти закликали Єврокомісію чинний єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцєховський (Польща) і міністр сільського господарства РП Чеслав Секерський, а проти цього виступав єврокомісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс.

Згідно з проєктом угоди Україна-ЄС, у ній запроваджуватиметься два захисні механізми: один – звичайний, а інший – у випадку надзвичайних ринкових коливань. Зокрема, у випадку таких коливань у зв’язку з імпортом, наприклад, українського збіжжя, таке “гальмо безпеки” впроваджуватиметься навіть на прохання однієї країни ЄС. Станом на сьогодні такий захисний механізм можливий лише за згодою усіх країн ЄС.

Крім того, рішення про призупинення надмірного імпорту агропродукції з України, згідно з проєктом угоди, прийматиметься швидше, оскільки воно затверджуватиметься лише Єврокомісією без потреби надання згоди з боку усіх країн ЄС.

Як повідомлялося, в понеділок міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що ембарго на українську продукцію до Польщі зберігатиметься доти, доки не буде досягнуто відповідних домовленостей з українською стороною.

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *