Компромісна пропозиція: Орбан назвав умову для згоди на виділення Україні 50 млрд євро

Компромісна пропозиція: Орбан назвав умову для згоди на виділення Україні 50 млрд євро

Орбан назвав умову для згоди на виділення Україні 50 млрд євро від ЄС / фото ua.depositphotos.com

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що готовий погодити виділення допомоги Україні обсягом 50 мільярдів євро від ЄС за однієї умови. Йдеться про те, шо суму кожного року будуть затверджувати одностайно. Про це він заявив в інтервʼю виданню Le Point.

«Ми вирішили зробити компромісну пропозицію… Угорщина готова брати участь у вирішенні 27, якщо вони гарантують, що ми щороку вирішуватимемо, чи будемо ми продовжувати надсилати ці гроші чи ні. І це щорічне рішення має мати таку ж правову основу, як і сьогодні: воно має бути одноголосним. На жаль, ця позиція щороку сприймається або інтерпретується деякими країнами як засіб шантажу», – зазначив Орбан.

Водночас від підкреслив, що позиція Угорщини залишається чіткою. Будапеш вважає, що військового вирішення війни в Україні немає, потрібно шукати дипломатичний варіант. До того ж Угорщина не згодна з виділенням Україні 50 мільярдів євро, тому що це велика сума.

Відео дня

Допомога ЄС для України

Радник Орбана 29 січня заявляв, що Угорщина заявила про свою готовність до компромісу, який дозволить профінансувати запропонований Євросоюзом пакет допомоги Україні з бюджету блоку напередодні екстреного саміту 1 лютого.

Водночас лідери ЄС зобов’яжуться продовжувати надавати військову підтримку Україні. Це зазначено у проекті висновків, які лідери ЄС мають схвалити на саміті 1 лютого у Брюсселі.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *