Єрмак озвучив подробиці підготовки Глобального саміту миру і можливу участь Росії

РФ можуть запросити на другу зустріч лідерів.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак озвучив подробиці підготовки Глобального саміту миру і можливу участь Росії в цьому заході.

Як сказав Єрмак на спільній пресконференції в Ужгороді з міністрами закордонних справ України Дмитром Кулебою та Угорщини Петером Сійярто, команди з підготовки саміту уже працюють.

«Завтра ми будемо мати перший зум із конкретикою. Не можу говорити поки про кількість країн, але це велика кількість, яка почала підтверджувати свою готовність взяти участь», — сказав глава ОПУ.

Єрмак наголосив, що «ми готові чути всіх» і що «в нас за столом сидять не тільки наші партнери з країн НАТО, Європейського Союзу, а й країни з Глобального півдня».

Керівнк Офісу Президента сказав, що найперше треба створити в межах саміту спільний план, а потім запрошувати представників РФ до розмови.

«Я хочу повторити логіку «формули миру»: перша зустріч, перший саміт на рівні лідерів – він без участі Росії. Потім ми відкриваємо можливість проведення по всіх дев’яти пунктах з десяти окремих зустрічей, конференцій, подій на різних рівнях для вироблення такого плану. І на другому саміті на рівні лідерів, коли той план буде готовий, ми готові розглядати питання щодо запрошення представників Росії», — розповів керівник ОПУ.

Єрмак підкреслив, що «за столом будуть сидіти всі країни, хто був з нами на цьому шляху» і що не буде «ніяких розмов під столом, ніяких посередників». 

Керівник Офісу Президента додав, що «якщо Росія на той момент буде мати політичну волю до миру», то робота триватиме по затвердженому плану.

  • Цього місяця Володимир Зеленський на спільній пресконференції з президенткою Швейцарської Конфедерації Віолою Амгерд повідомив, що саміт миру відбудеться у Швейцарії

lb.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *