Аграріїв позбавлятимуть верифікації за порушення правил експорту до певних країн ЄС

Українських аграріїв позбавлятимуть верифікації на 6 місяців за порушення правил експорту агропродукції до деяких країн Європейського Союзу.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час онлайн-зустрічі з міністром сільського господарства та продовольства Республіки Болгарія Кирилом Ватєвим, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу Мінагрополітики у Фейсбуці.

За словами Сольського, відповідно до урядової постанови, підприємство може бути виключене із переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, якщо від Болгарії, Румунії, Словаччини, Угорщини чи Польщі надійде інформація, що продукція, завантажена для транзиту через ці країни, насправді залишилася в одній із цих країн.

Міністр пояснив, що наприклад, якщо, згідно з документами, соняшник їхав до Греції, але був проданий у Болгарії, то підприємець буде виключений з переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу. І повторно подати заяву на включення до переліку верифікованих суб’єктів зможе не раніше ніж через шість місяців після виключення.

Кирил Ватєв підтримав рішення українського уряду, зазначивши, що воно сприятиме ефективній співпраці між країнами. Міністри домовилися й надалі ретельно відстежувати ситуацію, щоб всі перевізники чітко дотримувалися правил та контролювати переміщення сільськогосподарські продукції до Болгарії.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів України на засіданні 26 січня 2024 року розширив перелік підстав для виключення суб'єкта агропромислового комплексу із переліку верифікованих експортерів окремих видів сільськогосподарської продукції.

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *