На Закарпатті встановили першу вітротурбіну в горах

Ексклюзив На Закарпатті змонтували першу вітротурбіну вітряного парку «Островський» у гірському селі Нижні Ворота. Вітряк встановлений на кордоні Львівської та Закарпатської областей.

Про це Укрінформу повідомила заступник директора із зв’язків з громадськістю ТОВ “Френдлі Віндтехнолоджі” Ольга Поштак.

На Закарпатті встановили першу вітротурбіну в горах

"Завершено монтаж першої вітротурбіни вітропарку "Островський", розташованого на території Нижньоворітської громади на кордоні Львівської та Закарпатської областей. Вітротурбіна з одиничною встановленою потужністю 4,8 МВт має висоту башти 120 м і діаметр ротора – 152 м", – повідомила Поштак.

На Закарпатті встановили першу вітротурбіну в горах

За її словами, цей вітроенергетичний проєкт впроваджує компанія "УК "Вітряні парки України", що релокувалася на Закарпаття зі сходу країни після повномасштабного вторгнення.

На Закарпатті встановили першу вітротурбіну в горах

За технічними характеристиками цей вітряк є "вітротурбіною середнього розміру", порівняно з іншими вітротурбінами, що працюють сьогодні в Україні. Він є першим із десяти, які заплановані тут для встановлення. Наразі проєкт встановлення другого вітряка проходить процедуру оцінки впливу на довкілля.

Як зазначається, змонтований вітряк іще не працює, адже не підключений до мережі. Вітропарк назвали "Островським", бо початково він планувався в селі Острів на Миколаївщині. Цей проєкт згорнули через повномасштабну війну.

На Закарпатті встановили першу вітротурбіну в горах

"Загальна встановлена потужність запланованої ВЕС становитиме 80 МВт. Обсягу електроенергії, який буде вироблятися, достатньо для щорічного забезпечення 50 тис. домогосподарств. Вироблена електроенергія йтиме в єдину енергетичну систему України", – зазначила представниця компанії.

Також вона зазначила, що договір про соціальне партнерство укладений між вітряним парком "Островський" та Нижньоворітською громадою, передбачає направлення 3% доходу від продажу електроенергії до бюджету громади. В щорічному еквіваленті – це майже півтора мільйона гривень, зазначила Поштак.

Наразі, з'ясував Укрінформ, на 6 лютого заплановані громадські обговорення щодо встановлення вітропарку на полонині Руна в межах Ужгородського району Закарпатської області. Проєкт має негативний резонанс у суспільстві, адже полонина є відомою туристичною локацією та одним із магнітів в регіоні, до неї прилягають заповідні території, також тут збирають дикорослі ягоди місцеві жителі. За попередньою інформацією, на Руні ТОВ "Френдлі Віндтехнолоджі" заплановано встановити до 30 вітряків.

Як раніше повідомляв Укрінформ, у 2019 році аналогічні слухання відбулися щодо встановлення вітряків на хребті полонини Боржава. Проєкт, який планували втілити на Закарпатті турецькі інвестори, не мав успіху через спротив громадськості та судові процеси. Утім проєкт наразі не згорнули, щодо нього триває судовий процес.

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *