В Україні значно зросли ціни на огірки: що буде далі

В Україні значно зросли ціни на огірки: що буде далі

В Україні зросли ціни на огірки / фото ua.depositphotos.com

У першій декаді січня 2024 року імпортні огірки коштували 67-80 гривень, що на 18-20% вище, аніж торік. Водночас ціни на вітчизняний тепличний огірок становлять 158-160 гривень, що перевищує на 40% торішні ціни.

Про це повідомила в коментарі «Телеграфу» керівниця відділу маркетингу львівського оптового ринку сільськогосподарської продукції «Шувар» Тетяна Попович. За словами експертки, наразі не варто готуватись до негативного сценарію з вартістю огірка, адже така ситуація була викликана сезонністю і не спричинить подальшого дефіциту товару.

Вона зазначає, що здорожчання продукції відбулось також через:

Відео дня

 • витрати на виробництво, зокрема на енергоносії (теплиці, в яких потрібно освітлення, водопостачання та інші ресурси для підтримки росту);
 • імпорт. Більша частина товару на ринку є продуктами з Туреччини, а вартість такого огірка залежить від валютних курсів, транспортних витрат та міжнародних економічних умов;
 • попит та пропозицію. Взимку високий попит на свіжі овочі, зокрема огірки, при обмежених можливостях вирощування, веде до зростання цін;
 • погодні умови.
 • Попович додала, що в середині січня вартість огірка вже знизилась 15-20% завдяки потеплінню.

  Ціни на овочі на українському ринку

  В Україні прискорюються темпи зростання цін на картоплю. Це призвело до перших у цьому сезоні оптових поставок продукції з-за кордону. Так, з 4 січня почали надходити великі партії продукції з Польщі, а також із Литви та Латвії.

  Станом на вівторок, 16 січня 2024 року, ціни на буряки на ринку України з кінця попереднього тижня зросли в середньому на третину. Вони на 74% вищі, ніж в аналогічний період минулого року.

  В четвер, 18 січня, відпускні ціни на капусту вже піднялися до 8-13 грн/кг ($0,21-0,34/кг), що на 30% вище, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

  www.unian.ua

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *