Видатки на оборону: у Мінфіні розповіли, скільки країна витратила торік на сектор безпеки

Видатки держбюджету Україну на сектор безпеки і оборони торік склали майже 2 млрд гривень / скріншот

Видатки загального фонду державного бюджету України на сектор безпеки і оборони за 2023 рік становили 1 843,8 млрд гривень (60,8%). У грудні ця сума становила 284,3 млрд грн. Про це повідомляє Міністерство фінансів.

Зазначається, що кошти були спрямовані на:

 • грошове забезпечення для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських;
 • придбання військової/спеціальної техніки, озброєння, боєприпасів, продукції оборонного призначення, засобів індивідуального захисту (шоломів, бронежилетів та іншого спеціального екіпірування), пально-мастильних матеріалів, продуктів харчування;
 • медичне забезпечення;
 • інші види витрат для забезпечення діяльності відповідних органів та формувань.
 • Відео дня

  «Безпека і оборона залишається абсолютним пріоритетом та найбільшою статтею видатків державного бюджету», — зазначили в оборонному відомстві.

  Там нагадали, що видатки сектору безпеки і оборони уряд фінансує виключно за рахунок власних податкових надходжень, а також військових облігацій.

  «Тому надзвичайно важливо підтримувати Збройні сили України, сумлінно сплачуючи податки, а також інвестуючи у військові облігації. Адже кожна залучена гривня – це інвестиція в поразку Росії», — додали в Міноборони.

  Видатки на оборону — останні новини

  У Верховній Раді назвали дефіцит бюджету Міноборони на 2024 рік. За словами народного депутата Олексія Гончаренка, тільки на грошове забезпечення не вистачає 36% від необхідної суми, або 430 млрд грн.

  Раніше у Міноборони розповіли, що буде з виплатами для військових у наступному році. Заступник міністра Юрій Джигир повідомив, що на виплати військовослужбовцям у 2024 році виділять 751,3 мільярда гривень, при цьому доплати військовим залишаться на рівні минулого року.

  Вас також можуть зацікавити новини:

 • Чому військові самі купують собі потрібні речі: у Мінфіні дали відповідь
 • План «Б»: Данілов розповів, що робитиме Україна без допомоги США
 • Чи загрожує Україні фінансова катастрофа: в Раді пояснили, що буде з фінансами у січні
 • www.unian.ua

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *