Україна є третім головним постачальником агропродукції до ЄС

Україна є третім головним постачальником агропродукції до ЄС

Звіт Станом на жовтень минулого року Україна зменшила поставки аграрної продукції до країн ЄС майже до рівня передвоєнного 2021 року, хоча й залишилася у трійці найбільших постачальників такої продукції до ЄС, і в той же час суттєво збільшила споживання європейського сільськогосподарського експорту.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у черговому місячному звіті Європейської комісії щодо торгівлі ЄС аграрною продукцією станом на жовтень 2023 року, що був оприлюднений сьогодні.

«Після високого рівня аграрного імпорту з України у другій половині 2022 року та на початку 2023 року, місячний показник імпорту (з України – ред.) у вересні та у жовтні 2023 року майже повернувся до рівня 2021 року, що приблизно наполовину менше, ніж у цей же період 2022 року (-45%). Кумулятивний імпорт з січня по жовтень зараз є на 1% вищим (+ 100 мільйонів євро) у порівнянні з цим же періодом 2022 року», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, відбулися зміни у структурі європейського сільськогосподарського імпорту з України. Значне збільшення зареєстровано у поставках зерна (+1,2 мільярда євро, або +39%), цукру (+ 254 мільйони євро, або +652%) та курятини (+ 148 мільйонів євро, або +50%). Водночас зменшилися поставки до ЄС соняшника та протеїнових культур (- 762 мільйони євро, або –29%) та овочевих олій (- 688 мільйонів євро, або – 29%).

За обсягами сільськогосподарського імпорту до ЄС у період з січня по жовтень 2023 року Україна залишається на третій позиції з показником у 12 мільярдів 843 мільйони євро (+371 мільйон євро, або +3% у порівнянні цим же періодом 2022 року), поступаючись лише Бразилії і Великій Британії.

Водночас за обсягами споживання європейського сільськогосподарського експорту Україна увійшла до трійки країн-лідерів за змінами, що відбулися у порівнянні з 2022-м роком, разом із Великою Британією й Туреччиною, з абсолютним приростом поставок європейських продуктів на +19 відсотків (+447 мільйонів євро).

У загальному переліку за обсягами споживання європейського аграрного експорту Україна посідає 14-у позицію з показником у 2 мільярди 825 мільйонів євро. Це найвищий рівень споживання Україною європейської аграрної продукції за минулі чотири роки.

За оприлюдненими даними, загальний обсяг експорту сільськогосподарської продукції з країн ЄС у період з січня по жовтень 2023 року склав 190,8 мільярда євро, в той час, як аграрний імпорт до ЄС з третіх країн зафіксований в обсязі 132,8 мільярда євро.

Фото: АА

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *