В Україні може ще більше подорожчати молочка: на скільки зростуть ціни

В Україні може ще більше подорожчати молочка: на скільки зростуть ціни

Експорт свіжих молокопродуктів торік стабільно зростав / фото ua.depositphotos.com

В Україні ціни на свіжі молочні продукти продовжать зростати і до весни деякі з них подорожчають ще на 5-7%. Про це йдеться на аналітичній платформі «Інфагро».

«Ціни на свіжі молокопродукти будуть і далі поступово збільшуватись, допоки їхні виробники не вирівняють економічний баланс через здорожчання сировини. Тобто до весни окремі види продукції можуть подорожчати ще на 5-7%», — повідомляють експерти.

За їхніми даними, навіть в умовах збільшення цін, експорт свіжих молокопродуктів торік стабільно зростав. Але географія існуючого експорту не дозволяє прогнозувати його подальше суттєве збільшення. В цілому за 2023 рік експорт свіжих молокопродуктів збільшився на 36%.

Відео дня

Водночас, як зазначають аналітики, імпорт був не дуже вигідним, у всякому разі до четвертого кварталу. Тому закупки свіжих молокопродуктів на зовнішніх ринках торік скоротилися на чверть. Тобто торговельний баланс в цій категорії продукції практично вирівнявся.

Есперти підкреслюють, що зважаючи на суттєве подорожчання вітчизняних молокопродуктів в останні місяці, їхній імпорт уже в першому кварталі 2024 року може помітно зрости.

В Україні вартість молока б’є рекорди

Як повідомили у Спілці молочних підприємств України, у другому півріччі 2023 року ціни на молоко суттєво зросли — як у гривні, так і у перерахунку на євро.

Так, у грудні ціни на молоко-сировину перевищили рівень у 15 грн/кг, тоді як ще у липні складали в середньому 11,6 грн/кг, тобто відбулося зростання на 30%.

Грудневий рівень ціни молока-сировини в Україні, у перерахунку на євро та з урахуванням середньоєвропейських базисів поставки (€41,4/100 кг), — є найвищим, як мінімум, за останні десять років.

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *