

Андрій Галадей Досвід в журналістиці 15 років, пишу про технології та ШІ, теми науки, "інтернету речей", бізнесу та оборонної індустрії. 27 листопада, 10:30 0
Делегації Міністерства оборони України та Міністерства оборони Великої Британії підписали ліцензійну угоду щодо випуску українського дрона-перехоплювача Octopus. Про це повідомив міністр оборони України Денис Шмигаль.
Він заявив, що це важливий наступний крок, він дозволить виробляти у Великій Британії українські перехоплювачі, які довели свою ефективність у боротьбі з “Шахедами”.
“Планується масове виробництво перехоплювачів, яке може сягати кількох тисяч на місяць. Виготовлені засоби будуть передані Україні для посилення захисту нашого неба”, – зазначив очільник Міноборони України.
Раніше повідомлялось, що дрон-перехоплювач “Шахедів” Octopus пішов у серію. Технологію передано трьом першим виробникам, ще одинадцять готують виробничі лінії. За словами Шмигаля, Octopus – саме українська технологія перехоплення “шахедів”, розроблена Збройними силами й підтверджена у бою. Працює вночі, під глушінням і на низьких висотах.
Самі дрони презентував в Лондоні президент України Володимир Зеленський наприкінці жовтня.
