21 травня на суднобудівному заводі Чхонджин у Північній Кореї відбулася церемонія спуску на воду нового есмінця, яка завершилася серйозною аварією. Кормовий спускний механізм відійшов першим і застряг, через що корабель втратив рівновагу — ніс судна не зійшов зі стапеля. Цей інцидент стався на очах у глави КНДР Кім Чен Ина, який назвав аварію «приниженням гідності і самоповаги держави» та звинуватив у ній недбалість і безвідповідальність.
Про це повідомляє vv.com.ua, з посиланням на Центральне телеграфне агентство Північної Кореї (ЦТАК).
Кім Чен Ин дав «сувору оцінку» подіям і заявив, що такі помилки не можуть бути толеровані, а винні посадовці мають бути розглянуті на пленарному засіданні ЦК партії. Деталі про масштаби пошкоджень і постраждалих не розголошуються.
Експерт із військово-морського флоту Мун Кин Сік вважає, що північнокорейські робітники, ймовірно, не мали достатнього досвіду роботи з такими великими військовими кораблями, що і стало причиною поспішного і невдалого спуску на воду. За його словами, публічне визнання аварії є сигналом про прагнення КНДР прискорити модернізацію свого військово-морського флоту.
Пошкоджений есмінець, ймовірно, належить до того ж класу 5000-тонних суден, що й перший подібний корабель, представлений у квітні. Цей клас вважають найбільшим і найсучаснішим військовим кораблем у Північній Кореї на сьогодні.
Читайте також: У Північній Кореї вдруге випробували нові ракети, які Кім хоче продати Росії.
