Українська тенісистка Леся Цуренко подала позов до жіночої тенісної асоціації (WTA) та її колишнього очільника Стіва Саймона, звинувачуючи їх у порушенні контрактних зобов’язань, недбалості та спричиненні емоційних страждань. Як повідомляє vv.com.ua, основою позову стало рішення WTA допустити до змагань спортсменок з росії та білорусі, які відкрито підтримують війну проти України. Про це пише Associated Press.
У поданих до суду документах зазначено, що Цуренко зазнала панічної атаки напередодні ймовірного матчу проти представниці однієї з цих країн, після чого була змушена знятися з турніру в Індіан-Веллсі. Тенісистка заявила, що дії WTA призвели до тривалого стресу, втрати концентрації, емоційного виснаження та відчуття приниження. Також у позові згадується приклад участі росіянки Вероніки Кудерметової, яка під час Відкритого чемпіонату Франції носила емблему спонсора, пов’язаного з компанією, що потрапила під санкції ЄС за допомогу російській армії.
У зверненні до громадськості Цуренко написала, що більше не сприймає професійний тур як безпечне середовище, назвавши WTA «чужим місцем», а дії Саймона — актом морального насильства. Водночас WTA у коментарі для Associated Press наголосила на своїй незмінній позиції щодо засудження війни та політики росії. Проте в організації підкреслили, що її діяльність ґрунтується на принципах рівності, а спортсменки не повинні нести відповідальність за дії своїх урядів.
Асоціація висловила жаль з приводу судового позову, але заявила про впевненість у власній правовій позиції та намір відстояти її в суді.
Читайте також які головні спортивні змагання 2025 року не можна пропустити.
