Розкриття банківської таємниці для отримання «нацкешбеку»: експерт вказав на нюанси

Розкриття банківської таємниці для отримання «нацкешбеку»: експерт вказав на нюанси

Експерт зазначив, що є окремі умови, за яких може бути розкрита банківська таємниця / колаж УНІАН, фото https://pixabay.com, скріншот

В Україні є кілька контролюючих органів, які можуть мати доступ до банківської інформації. Історія з розкриттям банківської таємниці в «ПриватБанку» може бути лише помилкою юридичного відділу.

«Коли ви відкриваєте в будь-якому банку рахунок, то ви повідомляєте про себе всі суттєві факти — паспорт, ІПН. Є банки, які вимагають від вас додаткової інформації. Очевидно, треба розуміти, що щонайменше співробітники банку знаюють цю інформацію, а також контролюючі органи — Національний банк, податкова і структура при Мінфіні, яка аналізує діяльність на причетність до злочинних дій, як торгівля людьми або зброєю, відмивання грошей. Насправді багато контролюючих органів можуть мати про вас повну інформацію. У цьому немає нічого страшного, якщо ви чесна людина», — розповів заступник голови НБУ (2005-2009), заступник міністра фінансів України (2009-2010) Олександр Савченко в ефірі КИЇВ24.

Щодо історії з «ПриватБанком», на його думку, це лише некоректна подача і помилка юридичного відділу самого банку.

Відео дня

Він зазначив, що цієї історії можна було уникнути, тому що в Україні є законодавчі акти, які регулюють кому, як і в яких випадках можна надавати інформацію, що становить банківську таємницю, наприклад, слідчі дії, прокурорський запит.

Розкриття банківської таємниці — скандал із «ПриватБанком»

4 грудня співзасновник Monobank Олег Гороховський заявив, що під час оформлення картки «Національного кешбеку» в «ПриватБанку» клієнти автоматично дають дозвіл на розкриття банківської таємниці. Причому в пункті договору «ПриватБанку» з клієнтами, на які посилається Гороховський, зазначено, що дані передають «за всіма діючими поточними рахунками з емісією Платіжної картки та зокрема за поточними рахунками з емісією Платіжної картки, що можуть бути відкриті Клієнтом у майбутньому».

Народний депутат Ярослав Железняк зазначив, що ця частина вимоги стосується не тільки «ПриватБанку», а й усіх інших банків — у Порядку, затвердженому Кабінетом міністрів України.

Пізніше в «ПриватБанку» заявили, що діють виключно в рамках законодавства, передаючи інформацію про клієнтські операції для нарахування «національного кешбеку».

www.unian.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *