Запит охоплює остаточні заходи ЄС, їх розслідування і тимчасові заходи, які були предметом більш раннього спору, розпочатого Китаєм 9 серпня.
Китай заявив у понеділок, що розпочав суперечку у Світовій організації торгівлі проти остаточних мит ЄС на електромобілі, вироблені в Китаї.
Пекін пригрозив зробити це минулого тижня після того, як ЄС остаточно ухвалив рішення про введення мит у розмірі від 8 до 35 відсотків на китайські бренди електромобілів, пише Politico.
Зазначається, що мита були введені після того, як річне розслідування показало, що китайські виробники отримували вигоду з несправедливих субсидій.
Відео дня
Міністерство торгівлі Китаю заявило, що «з метою захисту інтересів розвитку електромобільної промисловості та глобального співробітництва в галузі зеленої трансформації Китай вирішив подати позов проти остаточних антисубсидиційних заходів ЄС».
Чиновник СОТ підтвердив, що скаргу було подано. Він додав:
«Тепер ми можемо підтвердити, що запит від Китаю на консультації з Європейським союзом щодо остаточних компенсаційних мит ЄС на електромобілі було отримано».
Цей новий запит охоплює остаточні заходи ЄС, їх розслідування і тимчасові заходи, які були предметом більш раннього спору, розпочатого Китаєм 9 серпня.
Видання пише, що це «останній залп по ескалації торговельної напруженості між Пекіном і Брюсселем». Очікується, що ЄС найближчим часом відправить переговорну групу до Китаю, намагаючись знайти компроміс із Пекіном, відповідно до якого виробники візьмуть на себе мінімальні цінові зобов’язання, які зроблять мита спірними.
Китай просить про консультації з ЄС, перший крок у будь-якому врегулюванні спору в СОТ, які триватимуть 60 днів, перш ніж може бути запитано рішення третейської групи щодо спору. Однак вищий апеляційний орган СОТ не діє через брак суддів, викликаний розчаруванням США в організації.
«Однак Китай і ЄС могли б врегулювати свою справу через резервну систему, відому як MPIA, членами якої вони обидва є», — сказано в статті.
Торгова війна між ЄС і Китаєм
Наприкінці жовтня європейська комісія ввела компенсаційні мита на імпорт електромобілів з Китаю терміном на п’ять років.
«Розслідування засвідчило, що ланцюжок створення вартості електромобілів у Китаї отримує вигоду від несправедливого субсидування, що створює загрозу економічного збитку для виробників електромобілів із ЄС», — повідомляла пресслужба Єврокомісії.