Зазначається, що НБУ скоріше буде схильний до обмеження девальвації гривні.
Українців у жовтні очікує сезонне пожвавлення валютного ринку через збільшення попиту і пропозиції. При цьому курс долара навряд чи різко зміниться.
«Це буде відображати традиційну для цього періоду часу активізацію імпортерів (насамперед електроніки та споживчих товарів), а також експортерів (зокрема аграріїв)», — розповів керівник служби продажів казначейських продуктів АТ «Банк Авангард» Юрій Крохмаль у коментарі РБК-Україна.
При цьому він запевнив, що не варто очікувати різкої зміни курсу. За його словами, у НБУ сильні позиції і достатньо ресурсів, щоб підтримувати політику керованої гнучкості при формуванні курсу.
Відео дня
Водночас Крохмаль вважає, що через підвищений попит може спостерігатися повільний дрейф у бік підвищення курсу долара, але, на його думку, валюта залишиться в межах 41-42 гривні.
«З огляду на прискорення інфляції та низку інфляційних ризиків, на які НБУ звертає увагу, регулятор скоріше буде схильний до обмеження девальвації, щоб не підвищувати ціновий тиск в економіці», — зазначив представник банку.
Зі свого боку в.о. виконавчого директора Незалежної асоціації банків Дмитро Глинський розповів, що курс гривні визначається виключно здатністю Нацбанку закривати інтервенціями різницю між попитом і пропозицією.
Курс долара в Україні — прогнози експертів
Начальник департаменту казначейства «Глобус Банку» Тарас Лєсовий розповів, що ситуація на валютному ринку в жовтні стане важливою для розуміння, з якими показниками завершить поточний рік і з яким курсом долара Україна увійде у 2025 рік.
При цьому аналітик Олексій Козирєв вважає, що курс долара в Україні до кінця року наблизиться до коридору 42-43 гривні за долар.
Зі свого боку президент Асоціації українських банків Андрій Дубас вважає, що до кінця 2024 року долар може перебувати в діапазоні 41,3-41,7 гривні за долар.