«Енергоатом» не робив запаси трансформаторів на випадок влучання в трансформатори на відкритих розподільчих пристроях, повідомляє Ольга Кошарна.
Компанія «Енергоатом» не збиралася будувати захисні бетонні споруди другого рівня. Про це заявила співзасновниця громадської організації «Антикризовий експертний ядерний центр України», експертка з ядерної енергетики та ядерної безпеки Ольга Кошарна.
«Наскільки я знаю, зі своїх джерел, «Енергоатом» не збирався будувати захисні бетонні споруди другого рівня, які будував «Укренерго». «Укренерго» збудував навколо своїх об’єктів десь 60 таких споруд», — сказала Кошарна в ефірі Радіо.Свобода.
За її словами, «Енергоатом» і міністр вважали, що росіяни не будуть бити по відкритим розподільчим пристроям. «Енергоатом» не робив запаси трансформаторів на випадок влучання в трансформатори на відкритих розподільчих пристроях.
Відео дня
Кошарна також відмітила, що про це свідчить «експлуатаційна подія», коли на Південноукраїнській АЕС згоріли два трансформатори.
«Я бачила по закупівлям на Prozorro, що вони оголосили тендер на закупівлю трансформаторів. Тобто «Енергоатом» замість того, щоб робити необхідний запас трансформаторів та інші обладнання, як це зробив системний оператор «Укренерго», який має більше таких трансформаторних підстанцій, займався просуванням законопроекту про добудову 3-го і 4-го блоків Хмельницької АЕС», — повідомила Кошарна.
Вона також відмітила, що «Енергоатом» виконував підготовчі роботи на майданчиках до будівництва 3-го і 4-го блоків Хмельницької АЕС без наявності прийнятого закону, який, за її словами, не буде прийнятий, оскільки не вистачає голосів в парламенті.
Стан енергетичної системи України – останні новини
Раніше Ольга Кошарна повідомляла, що російська атака, яка відбулася 26 серпня, ледь не зруйнувала об’єднану енергосистему України.
Експерт з енергетики Сергій Дяченко заявляв, що у разі відключення атомних електростанцій від енергосистеми Україні доведеться переходити на аварійні відключення світла. Внаслідок цього в країні буде електропостачання по 4-5 годин на добу.