США та ЄС посилили тиск на Raiffeisen через зв’язки з Росією — Reuters

США та ЄС посилили тиск на Raiffeisen через зв’язки з Росією — Reuters

Сполучені Штати та Європейський Центробанк посилили тиск на банк Raiffeisen, щоб послабити його зв’язки з Росією.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters із посиланням на три поінформовані джерела.

Raiffeisen, як і Австрія, перебувають на передовій глобальних зусиль США, спрямованих на ізоляцію Росії шляхом посилення санкцій проти банківської діяльності та перекриття доступу до західних товарів.

У ході спілкування Reuters із понад десятком людей, включно із високопосадовцями, які беруть участь у переговорах зі США, Австрією та європейськими регуляторами, а також із джерелами, безпосередньо знайомими зі стратегією банку, з’ясувалося, що Raiffeisen перебуває під міжнародним тиском, відповідно до якого він має вийти з Росії. Це відбувається попри припинення угоди про купівлю частки в австрійської будівельної компанії Strabag, яка належала російському олігарху Олегу Дерипасці.

Погроза Вашингтона покарати Raiffeisen не була відкликана – він продовжує уважно стежити за банком, його відносинами з Росією та будь-якими потенційними порушеннями санкцій. Вашингтон має право оштрафувати банки у разі порушення ними санкцій, або ж від’єднати їх від доларової фінансової системи.

Погроза Міністерства фінансів США вибити грунт з-під ніг Raiffeisen продовжує викликати глибокий відгук у його керівництва. За словами одного із джерел, такий крок був би «фатальним», частково через те, що великі корпорації, які використовують його для міжнародних платежів, підуть.

Зазначається, що влада США усвідомлює катастрофічні наслідки, які може мати такий крок для Raiffeisen, а також те, наскільки він може вплинути на фінансову систему в цілому, і діє обережно. Тому Вашингтон волів би, щоб європейські регулятори змусили банк послабити свої зв’язки з Росією, зазначили два поінформовані джерела.

Як повідомляв Укрінформ, у травні австрійська банківська група Raiffeisen Bank International (RBI) отримала письмове попередження від Мінфіну США про те, що доступ до фінансової системи США може бути обмежений через його операції з Росією.

www.ukrinform.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *